Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Najnowsze artykuły:

HITY i KITY 2015
Damian Romaniak, Redakcja

Jak co roku portal Horror Online zorganizował wśród swoich redaktorów plebiscyt Hity i Kity, w którym wybieraliśmy trzy najlepsze i najgorsze horrory filmowe mijającego roku oraz analogicznie postąpiliśmy w materii literackiej. Sprawdźcie, jak tym razem podsumowała 2015 rok redakcja Horror Online.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, HITY i KITY 2015
Być jak Richard Laymon
Tomasz Czarny

Richard Carl Laymon urodził się w 14 stycznia 1947 roku w Chicago. Ukończył Redwood High School, następnie studiował literaturę angielską na Willamette Uniwersity w Oregonie i na Loyola Uniwersity w Los Angeles.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Być jak Richard Laymon
GROZA NA SZKLANYM EKRANIE
gościnnie: Łukasz Zbrzeźniak

Historia telewizji nieodłącznie powiązana jest z horrorem. Strach to uczucie o bardzo intymnym charakterze, najlepiej przeżywane w samotności. Trudno sobie wyobrazić bardziej intymne otoczenie od zacisza własnego salonu rozświetlanego jedynie przez blask ekranu telewizora, gdy zza szczelnie zamkniętego okna ledwie docierają odgłosy zewnętrznego świata.

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, GROZA NA SZKLANYM EKRANIE
Wampir w ujęciu Coppoli. O "Draculi" raz jeszcze
gościnnie: Michał Jasiński

Kiedy w 1992 roku na ekrany kin wchodził „Dracula” w reżyserii Francisa Forda Coppoli, pytaniem, które mogło się pojawiać, było: „Dlaczego jeden z najwybitniejszych reżyserów w historii kinematografii zdecydował się dać kolejne, ekranowe życie jednej z najbardziej przez celuloid wyeksploatowanej postaci?”. Odpowiedź mogłaby brzmieć: „z miłości”. Z miłości do filmu, z miłości do ekranowej magii, z miłości do swojej pracy. A okazja na takie wyznanie była doskonała – zbliżały się symboliczne, setne urodziny filmu. Dlaczego jednak na swoją laurkę wybrał Coppola akurat wyświechtaną historyjkę słowiańskiego upiora? Być może dlatego, iż w swej literackiej postaci jest Dracula niemalże równolatkiem kinematografu, ...

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Wampir w ujęciu Coppoli. O
Hity i kity 2014 według redakcji HO
Ireneusz Gajek i Łukasz Radecki

Zawodowi malkontenci lubujący się w krytykanctwie stwierdzą zapewne, iż w 2014 roku na niwie filmowego horroru nie powstało nic, co zachwyciłoby i nie dało o sobie zapomnieć na długie lata. Trudno się dziwić tak postawionej tezie, bo z punktu widzenia miłośnika kina grozy znad Wisły jego ukochany gatunek to przede wszystkim gładkie i nieźle skrojone, ale pozbawione oryginalności i drapieżności filmy amerykańskie. Czy to znaczy, że w kontekście celuloidowej makabry rok 2014 należy uznać za porażkę? Późno bo późno, ale Redakcja Horror Online postanowiła pochylić się nad horrorami mającymi premierę w poprzednim roku i wybrać z nich te, o których ...

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Hity i kity 2014 według redakcji HO
Malowane cienie czyli „Gabinet doktora Caligari”
Krzysztof Gonerski

„Człowiek nie zauważa rzeczy, które nie są jakoś zdeformowane. Banalność jest niewidzialna” Charles Baudleire

czytaj cały artykuł‚
HO - Publicystyka, Malowane cienie czyli „Gabinet doktora Caligari”

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -