Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CARRIE 2 a.k.a. The Rage: Carrie 2

CARRIE 2 a.k.a. The Rage: Carrie 2

Furia

ocena:2
Rok prod.:1999
Reżyser:Katt Shea
Kraj prod.:USA
Obsada:Emily Bergl, Jason London
Autor recenzji:Alchemik
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:4.71
Głosów:21
Inne oceny redakcji:

"The Rage: Carrie 2" to kontynuacja słynnej “Carrie" - pierwszej adaptacji filmowej opowiadania Kinga. Podobno pisarzowi nie przypadła do gustu filmowa wersja jego debiutu, wyreżyserowana przez De Palme. Ciekawe, co autor "Miasteczka Salem" powiedziałby (oczywiście, jeśli nie umarłby ze zgrozy) po obejrzeniu kontynuacji.

Zasadnicze pytanie, które nasuwa się po obejrzeniu filmu, brzmi: "Carrie 2, jak to możliwe? Przecież Carrie umarła!". Potencjalnego odbiorcę dręczą również inne wątpliwości związane z kontynuacją: "A co reżyser zrobił z Carrie? Wskrzesił ją? A może zmienił zakończenie i dziewczyna ocalała?"

Na szczęście, Rafael Moreu nie sprofanował w ten sposób książki Kinga i w jego filmie, Carrie od miej więcej 20 lat, spokojnie leży w grobie. Żywa jest jedynie pamięć o niej jako o czarownicy i morderczyni. Nową "Carrie" okazuje się Rachel Lang, zaniedbana przez rodzinę nastolatka. W szkole, do której chodzi, odbywa się "konkurs" na największą ilość "zaliczonych" dziewczyn. Przyjaciółka Rachel, ofiara jednego z uczestników tej niemądrej zabawy, popełnia samobójstwo. W rękach "nowej Carrie" są zdięcia, które mogą zdradzić przyczynę samobójstwa koleżanki. Szkolna elita nie potrafi odzyskać zdjęć, postanawiają się więc zemścić na Rachel. Nie trzeba było czytać Kinga czy oglądać de Palmy, aby wiedzieć, jaki koniec będzie miała ta wendetta

Co łączy Rachel z "oryginalną Carrie"? Snułam różne, absurdalne przypuszczenia typu, że Rachel była nieślubną córką świętoszkowatej Carrie. Zastanawiałam się co "oryginalnego" wymyślił reżyser i rzeczywiście - Rafael Moreu nie zawiódł mnie w tym względzie. Powody, dla których Rachel posiada telekinetyczne zdolności, potwierdzają największą wadę filmu: kompletny brak wyobraźni scenarzysty i reżysera. Najlepsze sceny są perfidnie ściągnięte z adaptacji de Palmy i co najgorsze (reżyser powinien dostać za to 5 złotych malin z dostarczeniem do domu) są całkowicie wyzbyte ich klimatu. W pierwszej adaptacji z 1976 r., Sissy Spacek, oblana świńską krwią, sunie po sali, siejąc grozę i przerażenie. Tymczasem Rachel jest "pełna wrzasku, ale nieznacząca nic", morduje, hałasuje, wznieca pożar, a nieszczęsny odbiorca myśli o krzywdzie, jaką ta kontynuacja robi wersji de Palmy.

Aktorsko film niczym się nie wyróżnia. Najprzyzwoiciej (co nie znaczy dobrze) zagrała Emily Bergl jako Rachel. Moim zdaniem niczym szczególnym się nie wyróżniła, a największą zaletą jej gry jest to, że nie wypadła gorzej.

Ten "horror" nie wystraszyłby nawet nadwrażliwego nastolatka z problemami z zaśnięciem. Polecam ten film osobom, którym rozwaliła się kablówka i komputer, śnieżyca uniemożliwiła wyjście z domu, a inne kasety video i książki szlag trafił.

Screeny

HO, CARRIE 2</br> a.k.a. The Rage: Carrie 2 HO, CARRIE 2</br> a.k.a. The Rage: Carrie 2 HO, CARRIE 2</br> a.k.a. The Rage: Carrie 2 HO, CARRIE 2</br> a.k.a. The Rage: Carrie 2 HO, CARRIE 2</br> a.k.a. The Rage: Carrie 2 HO, CARRIE 2</br> a.k.a. The Rage: Carrie 2 HO, CARRIE 2</br> a.k.a. The Rage: Carrie 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ hmm...

Minusy:

- naciągana fabuła
- krzywdzi wersję de Palmy
- kiepskie aktorstwo
- nie jest straszny
- nudny
- kompletnie bez klimatu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -