Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CAT PEOPLE

CAT PEOPLE

Ludzie Koty

ocena:6
Rok prod.:1982
Reżyser:Paul Schrader
Kraj prod.:USA
Obsada:Nastassja Kinski, Malcolm McDowell, John Heard
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.3
Głosów:10
Inne oceny redakcji:
Carmilla - 5

Od dawna znamy wilkołaki - przerażające istoty. Są to ludzie przemieniający się w pełnię księżyca w pół-wilki. Ale czy "kotołaki" mogą być równie przerażające? Zwłaszcza, że te bestie aktywuje coś innego niż księżyc w pełni.

Sierota Irena zostaje odnaleziona przez ostatniego członka swojej rodziny, brata. Zachowuje się on trochę dziwnie i sprawia, że Irena czuje dyskomfort w jego towarzystwie. Mimo to, dziewczyna cieszy się, że wreszcie odnalazła trochę miłości i spokoju. Niestety wkrótce jej brat znika w tajemniczych okolicznościach. Irena chcąc zapomnieć o kłopotach wędruje po mieście. Trafia do ZOO, gdzie schwytano i przeniesiono dzikiego leoparda. Dziewczyna czuje dziwną więź ze zwierzęciem, jednocześnie zakochuje się w pracowniku ZOO. Jej brat niedługo potem wraca i wyjawia Irenie straszną prawdę. Należy ona do starożytnego rodu ludzi-leopardów, którzy przemieniają się w zwierzęta, kiedy są pobudzeni seksualnie. Aby wrócić do ludzkiej postaci, muszą zabić, dlatego jest to ród kazirodczy. Irena i jej brat są ostatnimi z rodu. Teraz ona musi zadecydować, jakie chce wieść życie.

"Ludzie koty" to film opierający się na erotyce. Wszystkie przerażające sceny poprzedza w nim scena miłosna, jednakże nie jest to wada, lecz zaleta. W ten sposób film usypia naszą czujność po czym zaskakuje. Muzyka jest doskonale dopasowana do filmu: nastrojowa i tajemnicza. Aktorstwo stoi tu na bardzo wysokim poziomie. Malcolm McDowell doskonale odgrywa szalonego pół-człowieka, wywiera olbrzymie wrażenie. Sam pomysł na film jest ciekawy i oryginalny. Fabuła dość sensowna, choć chwilami niejasna. Ogólnie film sprawia dobre wrażenie. Ma zaledwie parę wad. Po pierwsze, nie jest przerażający. Ma parę interesujących scen, które mogą wywołać gęsią skórkę, ale nic ponadto. Poza tym, pomysł aby ludzie zamieniali się w zwierzęta, kiedy są podnieceni seksualnie jest bardzo prymitywny. Otworzyło to twórcom drogę do nagrania kilku scen łóżkowych i chyba tylko temu miało służyć.

Podsumowując, film "Ludzie koty" jest niezły. Utrzymuje tajemniczą i nastrojową atmosferę głównie za pomocą muzyki. Poza trochę zbyt mnogimi scenami erotycznymi film jest całkiem dobry. Nadaje się do obejrzenia, gdy nie mamy ochotę na kino wybitne.

Screeny

HO, CAT PEOPLE HO, CAT PEOPLE HO, CAT PEOPLE HO, CAT PEOPLE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ muzyka
+ aktorstwo
+ pomysł
+ Malcolm McDowell

Minusy:

- zbyt wiele erotyki
- mało straszne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -