Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CREMAINS

CREMAINS

Cremains

ocena:2
Rok prod.:2001
Reżyser:Steve Sessions
Kraj prod.:USA
Obsada:Kimberly L.Cole, Lilith Stabs, Jeff Dylan Graham, Wanda Plimmer, Christopher David Williams, Rebecca Allen, Chester Delacruz, Dawn DuVurger, Stacey McBryar
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Chodź opowiem ci bajeczkę. Bajka będzie długa. Na szczęście nie jest długa, ale niefortunnym zbiegiem okoliczności nudna i bezcelowa. Modnym zwyczajem opowieści przy ognisku, kamer i kilkudziesięciu dolarów w kieszeni reżyser serwuje nam niezbyt strawne dzieło skierowane bezpośrednio na rynek video.

Film zawiera w sobie kilka opowieści spiętych czarno - białymi scenami przesłuchiwania pracownika domu pogrzebowego, który wysyła rodzinie prochy zmarłego, ale nie tego co trzeba. Teraz oddajmy głos ciałom ostatnio przybyłym, niech opowiedzą swe raz dłuższe, a raz krótsze historyjki. Pierwsza, to scenka z mordercą i jego ofiarą, którą jest młoda, naga i skrępowana dziewczyna. Cięcie, widzimy spowiedź mężczyzny w oparach dymu tytoniowego. Druga opowieść to historia dziewczyny, która ma to nieszczęście zostać wybraną przez lokalną społeczność do zjedzenia przez olbrzymiego, czczonego przez nich węża (!). Wszyscy wydają się na nią polować, nie wyłączając kochanego tatusia. Cięcie, facet znów opowiada poprzez dym. Trzecia historia to spotkanie seryjnego mordercy z chłopakiem o skłonnościach samobójczych. O!, znów pojawia się pan w czarnobiałej scenerii. Można zacząć krztusić się dymem. Następna opowieść składa się jak gdyby z dwóch części. W pierwszej, monochromatycznej, podziwiamy taniec przy rurze wampirzycy, a w drugim jej związek z pewną panią. Ostatnia cześć filmu to obudzenie się zła w pracowniku zajmującym się kremacją. Niczym Jason z Piątku 13-tego rusza do akcji by zabijać i zabijać.

A skoro jesteśmy już przy bajeczkach... Co może nas zmusić do siedzenia i obejrzenia w całości tego miernego filmu? Tylko sytuacja, którą obrazuje następujący fragment: Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku. Obawiam się, że stan pacjenta może ulec drastycznemu pogorszeniu. Film absolutnie nie zasługuje na uwagę. Pomijam już słabe, amatorskie wykonanie, sztywne aktorstwo i efekty specjalne w ilości i jakości mikroskopijnej. Pokazanie na chwilę nagiego biustu też nie jest gwarancją sukcesu. Podstawowym minusem są po prostu kiepskie i niestraszne historie. Widać niekiedy odwołania do innych filmów (The X-Files) czy też opowiadań (Carmilla). Tak trudno być oryginalnym? Nawet wykorzystując powielane pomysły trzeba zrobić to z głową. Wszystko wiedzie donikąd, na skraj przepaści. Na uwagę zasługuje najbardziej scena przejechania samochodem po głowie ofiary. Ale ocena nie będzie najgorsza. Film dostanie "2", bo od niego gorszy jest cały legion innych horrorów.

Screeny

HO, CREMAINS HO, CREMAINS HO, CREMAINS HO, CREMAINS HO, CREMAINS HO, CREMAINS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- nudne historie
- nieciekawe wykonanie

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -