Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CANNIBAL: THE MUSICAL

CANNIBAL: THE MUSICAL

Cannibal - The Musical

ocena:7
Rok prod.:1996
Reżyser:Trey Parker
Kraj prod.:USA
Obsada:Trey Parker, Dian Bachar, Brad Gordon, Jon Hegel, Edward Henwood, Toddy Walters, Masao Maki, Duster the Horse
Autor recenzji:Lohikaarme
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.58
Głosów:19
Inne oceny redakcji:
Molly - 3

Człowiek postawiony w sytuacjach skrajnych zdolny jest dosłownie do wszystkiego. Nawet do posilenia się innym przedstawicielem swojego gatunku. Temat kanibalizmu był już wiele razy poruszany przez twórców kina grozy, ale zazwyczaj były to filmy szokujące widza ukazanymi scenami i przerażające w swej wymowie. Jednak wcale nie musi tak być. Oglądanie filmu, w którym występuje motyw kanibalizmu może być całkiem przyjemnym doznaniem, czego najlepszym dowodem jest "Cannibal - The Musical".

Głównym bohaterem tego filmu jest niejaki Alfred Packer. Człowiek przeciętny i niczym szczególnym się nie wyróżniający. No może poza tym, że jedyną osobą (o ile można to tak nazwać) na której mu zależy jest jego klacz Liane. Poznajemy go jednak w dość nietypowych okolicznościach. Otóż został on oskarżony o zabójstwo i zjedzenie swoich towarzyszy podczas wyprawy, w której brał udział. W momencie gdy widzimy go po raz pierwszy sędzia akurat odczytuje wyrok skazujący Alfreda na śmierć przez powieszenie. Chwilę później jest już zamknięty w celi i nie pozostaje mu nic innego jak tylko czekać na swój koniec. Jest jednak ktoś kto postanawia mu pomóc w niedoli i za wszelką cenę ocalić jego życie. Tą osobą jest dziennikarka Polly Pry. Przychodzi ona do celi w której nasz bohater został zamknięty i prosi go aby opowiedział jej historię, która doprowadziła go do tego miejsca. Alfred niechętnie, ale zgadza się na to. W tym momencie akcja cofa się w czasie i zaczyna się właściwa część filmu, w której to zobaczymy przygody jakie na swej drodze przeżyli Packer i jego nietuzinkowi kompani. Jak się bowiem okazuje nasz bohater wyruszył na poszukiwanie złota do sąsiedniego stanu. Po drodze spotkał jednak grupę traperów a jego koń niespodziewanie zaginął...

Jak wiec widać niemal cały film jest jedną wielką retrospekcją. Nie oznacza to jednak wcale, że z góry wiadomo jak się skończy (chociaż zakończenia można się domyśleć). "Canniabl - The Musical" to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów Tromy jaki do taj pory oglądałem. W sumie nie wiem czemu aż tak bardzo przypadł mi do gustu, bo niby nic w nim niezwykłego: fabuła nieskomplikowana a realizacja trąci nieco kinem amatorskim. Ale pomimo to film ogląda się po prostu przyjemnie, a czas przy nim spędzony bardzo szybko mija. "Cannibal - The Musical" jest udanym połączeniem kilku gatunków filmowych, a mianowicie komedii, horroru, musicalu, westernu oraz kina przygodowego. Mieszanka to dość niezwykła i raczej rzadko spotykana. Analiza tego filmu tylko jako horroru mija się moim zdaniem z celem, gdyż nie o straszenie widza, czy pokazywanie hektolitrów krwi w nim chodzi. Film nie jest straszny, chociaż krwi się trochę przelewa. Jak już wspomniałem film jest swoistą hybrydą gatunkową więc, z każdego z wymienionych wyżej czerpie po trochu. Zmieszanie ze sobą tych wszystkich gatunków powoduje, że w "Cannibal - The Musical" niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejną rzeczą na którą warto zwrócić uwagę jest humor (niekiedy bardzo czarny) z jakim mamy do czynienia przez większą część filmu. Podczas seansu usłyszymy też kilkanaście różnych piosenek, będzie trochę tańczenia (i stepowania na śniegu) oraz wydarzy się jeszcze wiele innych dziwnych zdarzeń. Uważni dopatrzą się też nawiązań do paru znanych horrorów.

Są wprawdzie słabsze momenty, niedociągnięcia, pewne rzeczy można było zrobić lepiej, niektóre nawet o wiele lepiej, ale i tak uważam, że jest to dobry film. Słyszałem już nawet opinię, że jest to najlepszy film Tromy. Nie wiem, czy jest to prawda, bo jak dotąd nie widziałem zbyt wielu produkcji tej wytwórni. Ze swej strony powiem krótko: polecam.

Screeny

HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL HO, CANNIBAL: THE MUSICAL

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ przyjemnie się go ogląda
+ czarny humor
+ ładne plenery

Minusy:

- nienajlepszy poziom aktorstwa

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -