Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MOMMY II: MOMMY'S DAY

MOMMY II: MOMMY'S DAY

Mamuśka II

ocena:3
Rok prod.:1997
Reżyser:Max Allan Collins
Kraj prod.:USA
Obsada:Patricia MacCormack, Rachel Lemieux, Sarah Jane Miller
Autor recenzji:czarna
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:7
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Istnieją filmy z pewną ilością błędów logicznych w fabule, są filmy z fabułą naiwną i przewidywalną, są również filmy, których fabuła jest tak głupia, że ma się ochotę przestać je oglądać. "Mamuśka II" zalicza się do wszystkich trzech tych kategorii.

"Mordercza mamuśka" to przezwisko kobiety, która zabiła swego męża, kochanka i próbowała zabić córkę. Schwytana przez policję, została skazana na śmierć. Leżąc przywiązana do stołu, czekając na śmiercionośny zastrzyk postanawia nie poddawać się tak łatwo. Sprytnym podstępem i kolejnym morderstwem ratuje się od śmierci i próbuje uciekać dalej. Postrzelona przez jednego z policjantów musi odbyć wielomiesięczną kurację, gdyż nie można wykonać wyroku śmierci na ranionym człowieku. W czasie jej zdrowienia, jej lekarz i kochanek konstruuje chip. Ma on stopniowo uwalniać do organizmu lek, powstrzymujący agresję. Jako "świnka doświadczalna" kobieta zostaje uwolniona z więzienia z wszczepionym chipem. Jednakże dostaje zakaz zbliżania się do swojej córki. Wkrótce zaczynają umierać ludzie, którzy powstrzymują "mamuśkę" przed spotkaniem z córką. Pierwsze oskarżenie pada oczywiście na byłą morderczynię, ale ona utrzymuje, że jest niewinna. Czy to ona morduje? A może ktoś chce ją wrobić?

Film "Mamuśka II" jest naprawdę kiepski. Po pierwsze, fabuła jest idiotyczna. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której seryjną morderczynię wypuszczono by z eksperymentalnym chipem. Takie urządzenia najpierw bada się na ludziach w zamknięciu, nie można tak od razu wypuszczać wyjątkowo niebezpiecznych morderców z niesprawdzonym lekiem. Poza tym aktorstwo stoi na bardzo niskim poziomie. Kiepskie aktorstwo można wybaczyć nastoletniej Rachel Lemieux, ale Patricia MacCormack powinna prezentować wyższy poziom. Kolejnym problemem jest muzyka w filmie. Niby wszystko jest zrobione poprawnie, ale nie wywołuje ona dreszczy, nie utrzymuje napięcia. Następna wada tego filmu to brak zaskoczenia. Twórcy filmu stworzyli na widza kilka zasadzek, ale każdy człowiek domyśli się przynajmniej częściowo zakończenia. "Mamuśka II" nie ma zbyt wielu zalet, oprócz lekkości. Ten film ogląda się łatwo i szybko, nie zmusza do myślenia ani do strachu. Takie coś można obejrzeć, kiedy chce się odpocząć od wszystkiego.

Podsumowując, szczerze odradzam obejrzenie tego filmu. Oprócz odrobiny krwi nie przedstawia żadnych wartości jako horror ani thriller. "Mamuśka II" nie jest dobrym filmem, jest filmem kiepskim. Dlatego z czystym sumieniem mówię, nie oglądajcie, chyba że naprawdę nie macie żadnego lepszego filmu do obejrzenia.
Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ lekkość w oglądaniu

Minusy:

- kiepskie aktorstwo
- słaba muzyka
- naiwna fabuła
- brak zaskoczenia

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -