Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHEERLEADER AUTOPSY

CHEERLEADER AUTOPSY

Cheerleader Autopsy

ocena:2
Rok prod.:2003
Reżyser:Stu Dodge
Kraj prod.:USA
Obsada:Brian C.Smith, Josh Latta, Misty Kapp, Calu Morton, Waleuska Pallais
Autor recenzji:Shadock
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:3.67
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Jeśli w tytule horroru pojawia się wyraz "cheerleaderka" wiemy od razu czego mniej więcej się spodziewać. Nagości, krwi, nagości, przemocy, nagości. I oczywiście nie możemy liczyć na kino ambitne. Jeśli jeszcze dodać, że film pochodzi z niezależnej "wytwórni" Stink Pictures, staje się jasne, że jest to obraz dla naprawdę wąskiego grona odbiorców.

Drużyna cheerleaderek Fighting Beavers ze szkoły Stinkwater High wyjeżdża na stanowe zawody. W trakcie przymusowego postoju dochodzi do tragicznego wypadku, w którym ginie cała drużyna wraz trenerem i kierowcą. Zwłoki trafiają w ręce miejscowego przedsiębiorcy pogrzebowego, będącego jednocześnie szeryfem. Przeprowadza on sekcję ofiar wypadku i nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że potajemnie handluje z firmą produkującą karmę dla psów, dostarczając jej świeżego, ludzkiego mięsa. Szeryf i jego pomocnik nie wiedzą jednak, że są stale obserwowani przez upośledzonego naukowca, który marzy o stworzeniu idealnej kobiety z martwych ciał.

Niezależne, amatorskie produkcje szczycą się zazwyczaj przełamywaniem wszelkich tabu i nie przestrzeganiem zasad poprawności politycznej. Obraz "Cheerleaders Autopsy" spełnia oczywiście te wymogi. Nie brak tu golizny, krwawych scen, wulgarnych odzywek czy drastycznej tematyki. Dla zwolenników tego typu filmów jest to więc wystarczająca zachęta by sięgnąć po ten film. Od razu więc pragnę ostudzić ich zapał. Wspomniana we wstępie golizna oczywiście się pojawia, ale jedynie na początku filmu i jak wszystko w nim nie jest specjalnie wyszukana. Film jest ordynarny – częste sekcje zwłok nagich dziewcząt, komentowane seksualnymi żartami obu przedsiębiorców pogrzebowych, przeszczepy penisów (i zabawy z nimi), wyrzucanie martwych noworodków, kanibalizm, czy wreszcie absurdalna scena badania czy trup był w ciąży, poprzez uciskanie pęcherza moczowego. Oczywiście by martwa dziewczyna oddała strumień uryny na test ciążowy. Dodajmy jeszcze do tego niewyszukane żarty o pierdzeniu, ekskrementach, penisach, seksie z trupami a wszystko to poparte kiepskim i przerysowanym aktorstwem – oto prawie pełen obraz tego filmu. Prawie, należy bowiem jeszcze wspomnieć o efektach gore, których tu naprawdę nie brakuje. Szkoda tylko, że wspomniane cheerleaderki pojawiają się jedynie na początku filmu, dalej już oglądamy sekcję kiepsko wykonanych lalek, oblanych keczupem. Naprawdę, trudno mi znaleźć pozytywy tego filmu, nawet scenariusz wydaje się napięty jak fortepianowa struna i najmniejsza wpadka grozi posypaniem się fabuły...

Krótko mówiąc - "Cheerleaders Autopsy" jest to film prymitywny, obsceniczny i ordynarny. Mogę pochwalić za odwagę i zapał, niestety, wszystko inne od tego obrazu mnie odpycha. Jeśli jednak ktoś lubi oglądać sekcję gumowych lalek, przy dźwiękach przekleństw, pierdzenia, polane moczem i kałem - znalazł ulubiony film. Ja wolę poszukać jakiegoś horroru. Tu nic takiego nie znalazłem.

Screeny

HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY HO, CHEERLEADER AUTOPSY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ odwaga twórców
+ brak politycznej poprawności

Minusy:

- ordynarny
- banalny
- fatalne aktorstwo
- słabe efekty gore
- to nie jest horror
- i długo można by wymieniać...

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -