Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CANNIBAL FEROX

CANNIBAL FEROX

Niech Umierają Powoli

ocena:5
Rok prod.:1981
Reżyser:Umberto Lenzi
Kraj prod.:Włochy / Hiszpania
Obsada:Giovanni Lombardo Radice, Lorraine De Selle, Danilo Mattei
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.28
Głosów:57
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 8
Drachu - 6
bufik - 4
Molly - 7
Lohikaarme - 5

Nakręcony dwa lata wcześniej "Cannibal Holocaust" zapoczątkował daleko idącą fascynację filmami o kanibalach. Pierwszym jej objawem był kolejny włoski film "Cannibal Ferox", którego reżyserią zajął się Umberto Lenzi, kojarzony przede wszystkim z wielu filmów wyprodukowanych we wczesnych latach 60-tych.

Troje przyjaciół, Gloria, Patrycja i Rudy wyruszają w celach naukowych do kolumbijskiej dźungli. Zadaniem nowojorskich studentów miało być obalenie teorii głoszącej, iż tamtejsi mieszkańcy wciąż praktykowali kanibalistyczne rytuały, jednak sprawy szybko przybrały inny przebieg. Gdy ich jeep grzęźnie w błocie, młodzi na swej drodze spotykają dwóch dealerów. Mike i Joe od początku wzbudzają podejrzenia jednak siłą przyłączają się do trójki studentów i cała piątka udają się do wioski tubylców. Dopiero po jakimś czasie na jaw wychodzi cała prawda, z której wynikało, że to handlarze narkotyków wykorzystywali miejscową ludność do szukania szmaragdów, a gdy rezultaty były niezadowalające, Mike zemścił się na jednym z Indian i torturami doprowadził go do śmierci. Kiedy Mike zabija kolejnego mieszkańca wioski, miejscowi postanawiają się zemścić...

"Cannibal Ferox" z pewnością budzi mieszane uczucia. Podobnie jak w "Cannibal Holocaust" mamy tu ogrom ludzkiej i zwierzęcej przemocy, sceny takie jak kastracja, jedzenie ludzkich wnętrzności, ucięcie kobiecej piersi są na porządku dziennym. Sceny te są wyjątkowo wyraźne i zapewne budzą u wszystkim obrzydzenie. Film został zakazany w 31 krajach dzięki czemu znalazł się w Księdze Guinessa.

"Cannibal Ferox" to kolejny film, który swą grozę zapewnia realistycznie ukazanej sytuacji młodych ludzi, którzy w obliczu przeważającej liczby kanibali są bezradni. Niestety, po jego obejrzeniu miałem raczej negatywne odczucia bo to co było w nim dobre, wykorzystano już dwa lata wcześniej w filmie "Cannibal Holocaust", a spotęgowanie przemocy na ekranie nie zawsze jest sposobem na dobry horror. Nie można także przejść obojętnie obok błędów jakie popełniono przy produkcji, gra aktorów momentami jest żenująca, tak samo jak angielski dubbing oraz akcja, która za często zwalnia i psuje powstałe wcześniej napięcie.

Trzygroszówki

bufik przyznał ocenę 4 i napisał:

Film do cna obrzydliwy, chory, ale muszę przyznać, że robi wrażenie. Pamietam jak jego kiepskie kopie krążyły na pirackich giełdach VHS - ludzie ukrywali go bo szła fama, że jest ścigany przez policję w Polsce ;-) Szkoda tylko, że jest momentami strasznie sztuczny, a przerażający też tylko oc czasu do czasu.

Screeny

HO, CANNIBAL FEROX HO, CANNIBAL FEROX HO, CANNIBAL FEROX HO, CANNIBAL FEROX HO, CANNIBAL FEROX HO, CANNIBAL FEROX

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ efekty specjalne, ciekawe ujęcia

Minusy:

- za dużo przemocy
- momentami strasznie nudny
- gra aktorów, angielski dubbing

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -