Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE

CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE

Dzieci Kukurydzy II - Ostateczne Poświęcenie

ocena:6
Rok prod.:1993
Reżyser:David Price
Kraj prod.:USA
Obsada:Terence Knox, Paul Scherrer, Ryan Bollman, Ned Romero, Christine Clark
Autor recenzji:QQ
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.95
Głosów:22
Inne oceny redakcji:

"- Co ty tutaj robisz?
- Ja tylko zobaczyłem dzieci i latarki....
- No cóż, fajnie jest się tu bawić w nocy."

Pierwsza część "Dzieci Kukurydzy" powstała w oparciu o opowiadanie Stephena Kinga o tym samym tytule. Pomimo, że film nie był jakimś ogromnym sukcesem, kilka lat później nakręcono część drugą, która, w zasadzie, też przeszła bez echa.

W Gatlin znalezione zostają zwłoki dorosłych, którzy zostali zamordowani przez grupkę dzieci pod wodzą samozwańczego proroka i złożeni w ofierze kukurydzianemu bóstwu. Ludzie z sąsiedniego miasteczka, Hemingford, nie dostrzegają niebezpieczeństwa i przygarniają sieroty (o jej, cóż za biedactwa!) pod swój dach. Tymczasem do miasta przybywa dziennikarz John Garrett wraz z synem, Dannym. Upatruje on w tym zbiorowym morderstwie dobry materiał na reportaż. Pochłonięty swoją pracą, nie zauważa stopniowego pogarszania się stosunków z własnym dzieckiem. Danny ma do ojca żal, jest arogancki, wulgarny i wiecznie niezadowolony. Poznaje piękną i samotną Lacey oraz Micaha, dziwnego, ubranego na czarno chłopca, który budzi respekt i cieszy się szacunkiem innych dzieci. Z obydwojgiem szybko znajduje wspólny język. Zakochuje się w dziewczynie a poglądy i sposób patrzenia Micaha na świat zaczyna go coraz bardziej interesować. W międzyczasie dzieci z Gatlin nie próżnują. Pewna dociekliwa i zbyt głośna pani zupełnie przypadkowo zostaje przygnieciona ścianą domu, inna wpada pod autobus, a wszędzie panoszy się żrąca, zielona substancja. Znak, że obudził się Ten, Który Kroczy Poza Rzędami i że jest żądny ofiary. Od tej chwili życie dziennikarza i jego syna wraz z nowo poznaną dziewczyną Danny’ego jest zagrożone. Po której stronie stanie zbuntowany chłopak?

Od strony technicznej film wykonany jest porządnie. Muzyka dobrze komponuje się z obrazem, momentami przypomina ścieżkę dźwiękową z części pierwszej. Efekty są na wysokim poziomie; sceny podrzynania gardła liściem kukurydzianym czy moment, w którym człowiekowi dosłownie odpada kawałek twarzy, robią wrażenie. Czuć jeszcze klimat części pierwszej, parę razy można się przestraszyć. Nowy przywódca dzieci, Micah, jest naprawdę złą postacią, pewny siebie i święcie przekonany o słuszności własnych poglądów jest w stanie zrobić wszystko. Charyzmatyczny i zły do szpiku kości - bardzo dobrze wykreowany czarny charakter.
Fabuła może nie jest zbyt oryginalna, ale potrafi zaciekawić i wciągnąć. Film absolutnie nie jest nudny: spokojniejsze i romantyczne momenty zostają nagle i szybko przerwane w najmniej oczekiwanej chwili.

Wątki, które są raczej zbędne i psujące ogólne wrażenie, to indiańska legenda i toksyczny środek do spryskiwania kukurydzy. Ten drugi w ogóle nie zostaje wyjaśniony i pozostawiony sam sobie. Niedopatrzenie czy próba posłużenia się motywem do własnej interpretacji odbiorców?
Legenda Indian to natomiast odejście od kingowskiej wersji, które samo w sobie mogłoby być ciekawe, gdyby nie lekki brak logiki – dzieci są z Gatlin, znaki na skale z przepowiednią znajdują się w zupełnie innym miasteczku!

Film jest godny polecenia. Wprawdzie nie wnosi nic do gatunku, ale zrealizowany jest o tyle ciekawie, że warto po niego sięgnąć. Ogląda się go całkiem miło, a na kilka drobnych dziur w scenariuszu można przymknąć oko.

Screeny

HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE HO, CHILDREN OF THE CORN II - FINAL SACRIFICE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dość udana kontynuacja
+ efekty
+ muzyka
+ przywódca Micah
+ scena voodoo w kościele

Minusy:

- zakończenie
- średniak
- indiańska legenda?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -