Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MONSTER ISLAND

MONSTER ISLAND

Wyspa Potworów

ocena:2
Rok prod.:2004
Reżyser:Jack Perez
Kraj prod.:Kanada / USA
Obsada:Daniel Letterle, Mary Elizabeth Winstead, Carmen Electra, Adam West
Autor recenzji:BartX
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:1.33
Głosów:3
Inne oceny redakcji:

Ten film aż skrzy się od znaków ostrzegawczych: producentem jest MTV, główną gwiazdą – Carmen Electra, a całość skierowana jest do "współczesnej młodzieży lubiącej dawne monster movies". Prawda że brzmi niedobrze? Po obejrzeniu możemy się przekonać, że jest jeszcze gorzej niż się wydawalo...

Znudzony życiem młodzieniec, Josh (Daniel Letterle), wygrywa przez przypadek wycieczkę na tajemniczą wyspę. A że nagrodę funduje MTV jasnym jest, że podczas pobytu na wyspie odbędzie się koncert (w tym wypadku - wstrętny playback w wykonaniu Carmen Electry), a całość będzie filmowana dla potrzeb telewizji. Josh na co dzień nie słucha co prawda "tego rodzaju muzyki", ale uroda i czar artystki sprawiają, że nie potrafi oderwać od niej wzroku i w mig sie zakochuje. Pech tego miłego chłopca polega na tym, że nie zdąży wybrzmieć pierwszy utwór, kiedy Carmen wraz ze swoim ochroniarzem zostają porwani ze sceny przez gigantyczną królową mrówek. Impreza MTV momentalnie siada: rozżaleni fani opłakują niechybną śmierć gwiazdy, zaś ekipa telewizyjna zaczyna organizować podróż powrotną. Jedynie Josh, którego serce tak niespodziewanie zabiło w trakcie koncertu, postanawia zorganizować grupę ratowniczą i przywrócić Carmen światu. U jego boku staje siostra, dwóch najlepszych kumpli, była dziewczyna wraz z obecnym ukochanym oraz dziennikarka telewizyjna, która liczy na sfilmowanie genialnego reality show. Przed nimi przedarcie sie przez zakazane terytoria wyspy, gdzie pełno zmutowanych owadów, a ostateczny cel to dotarcie do gniazda królowej mrówek; to zaś strzeżone jest nie tylko przez zastępy owadów-olbrzymów ale także przez zaginione plemię, które królowa jakimś cudem zdołała sobie podporządkować.

Bohaterowie "Monster Island" są tak tandetni, że już po kilku minutach odechciewa się śledzenia ich losów. Na korzyść wyróżnia się jedynie Mary Elizabeth Winstead (bo jest niewątpliwie ładna) i grający zagubionego na wyspie doktora Harryhausena Adam West (bo dobrze pasuje do swojej roli). Zresztą sceny w opuszczonej bazie wojskowej, gdzie bohaterowie spotykają naukowca, należą do najlepszych w filmie: tylko tu, tak naprawdę, mamy jakiś posmak prawdziwego kina grozy w starym stylu. Wkrótce potem następuje jednak tragiczny zjazd w dół: starcie ze zmutowanymi mrówkami i tajemniczym plemieniem, a także powrót Carmen Electry to porażka na całej linii. To tu właśnie wysłuchiwać musimy najnędzniejszych dialogów, oglądać najmarniejsze efekty i krzywić się przy każdej próbie wciśnięcia do scenariusza "dowcipu". To tu właśnie film zamienia sie z "nieudanego" w "boleśnie zły".

Należy docenić fakt, że twórcy "Monster Island" chcieli w swoim dziele nawiązać do dokonań Raya Harryhausena, ale niestety zupełnie im się to nie udało: ani wygląd zamieszkujących wyspę potworów, ani sceny walki z nimi nie zasługują na porównanie ze stworzonymi niegdyś przez mistrza. Zresztą rozczarowująco niewielka jest też różnorodność mutantów, które oglądamy na ekranie: dwa razy spotykamy modliszkę, raz mrówki – i tyle. Czlowieka-piranii chyba nie należy w ogóle wspominac, bo pasuje do tego filmu jak MTV do kręcenia monster movies.

Screeny

HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND HO, MONSTER ISLAND

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ przez pierwsze kilka minut wydaje się, że będzie dobrze
+ Adam West

Minusy:

- nieudane nawiązania do horroru retro
- podejrzane poczucie humoru
- denerwująco typowi bohaterowie
- tragiczna fabuła
- Carmen Electra

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -