Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SCHOOL GIRL KILLER a.k.a. Nude... si muore

SCHOOL GIRL KILLER a.k.a. Nude... si muore

School Girl Killer

ocena:3
Rok prod.:1968
Reżyser:Antonio Margheriti
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Michael Rennie, Mark Damon, Eleonora Brown, Sally Smith, Patrizia Valturri, Lorenza Guerrieri, Luciano Pigozzi
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:6.5
Głosów:2
Inne oceny redakcji:

Z tym filmem jest jak z włoską krzywą wieżą. Intencje były dobre, ale coś po drodze zapomniano, przeoczono i całość chyli się ku upadkowi. W przypadku budowli w Pizie wyszło jej to na dobre, tak w przypadku filmu niekoniecznie.

Początek zapowiada się smakowicie. Piękna niewiasta przed wyjazdem postanawia wziąć odświeżającą kąpiel. Zanurzona w wannie, staje się celem ataku mordercy. Jej ciało zostaje włożone do kufra podróżnego i wysłane tam, gdzie miała zamiar pojechać denatka. W collegu (gdzie dotarła przesyłka) poznajemy tabuny młodych dziewcząt, ich opiekunów, ogrodnika podglądacza, który nie cofa się nawet przed wejściem na drzewo, by to i owo zobaczyć, oraz instruktora jazdy konnej, zakochanego w jednej ze studentek. Jak to w horrorach bywa, sielanka nie trwa długo, giną kolejne osoby. Teraz zadajemy tradycyjne pytanie - kto za tym wszystkim stoi? Tymczasem między kolejnymi scenami mordu jesteśmy zmuszeni do oglądania łażących tu i tam mieszkanek college i wysłuchiwania ich bajdurzenia. Gdy makabryczne morderstwa wychodzą na jaw, do akcji wkracza dzielny komisarz, wspomagany o dziwo, przez wszędobylską, rezolutną studentkę o imieniu Jill.

Wtajemniczeni powiadają, że film ten miał kręcić Mario Bava wg scenariusza swojego oraz Tudora Gates`a (pod tytułem Cry Nightmare ). Na skutek konfliktu z producentem, Mario zrezygnował z reżyserii, a jego scenariusz został kompletnie przerobiony. Napewno nie wyszło to filmowi na dobre. Późniejszy reżyser Antonio Margheriti występujący często pod pseudonimem Anthony M. Dawson, znany jest z wielu lepszych lub gorszych horrorów, mnóstwa filmów przygodowych i sensacyjnych kategorii Z. Omawiany film to przeciętny giallo, jakich wiele na rynku. Nie wciąga zbytnio swą atmosferą, napięcie rozładowują tu elementy humorystyczne, czy też chichoczące studentki. Na plus można zaliczyć to, że zazwyczaj coś się w filmie dzieje, nie ma zbytnich dłużyzn, ale niestety nie jest on wolny od usterek. Jeśli morderstwa mają grać pierwszą rolę, powinny być dopracowane. Sceny te wołają zaś o pomstę do nieba, 5 sekund duszenia i ofiara pada sennie na ziemie, nie broniąc się przed napastnikiem. Wszyscy czekają skruszeni, aż zostaną zabici, niczym owieczki prowadzone na rzeź. Budzi to raczej wesołość oglądających niż przyprawia o gęsią skórkę. Najbrutalniejszą wydaje się być scena przybicia motylka do gablotki, brrr, szkoda, że morderca nie unicestwił profesora entomologa.

Screeny

HO, SCHOOL GIRL KILLER</br> a.k.a. Nude... si muore HO, SCHOOL GIRL KILLER</br> a.k.a. Nude... si muore HO, SCHOOL GIRL KILLER</br> a.k.a. Nude... si muore HO, SCHOOL GIRL KILLER</br> a.k.a. Nude... si muore HO, SCHOOL GIRL KILLER</br> a.k.a. Nude... si muore HO, SCHOOL GIRL KILLER</br> a.k.a. Nude... si muore HO, SCHOOL GIRL KILLER</br> a.k.a. Nude... si muore

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciężko wymyślić - brak większych wpadek?

Minusy:

- sceny mordu
- brak napięcia
- studentki

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -