Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CANDYMAN 3: DAY OF THE DEAD

CANDYMAN 3: DAY OF THE DEAD

Candyman 3: Dzień umarłych

ocena:2
Rok prod.:1999
Reżyser:Turi Meyer
Kraj prod.:USA
Obsada:Donna D`Errico, Tony Todd, Wade Williams
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:3.45
Głosów:44
Inne oceny redakcji:
Mr Filth - 7
Skaldi - 5
Flaco - 3

Stało się ! Producenci chcąc do cna wykorzystać niewątpliwą sławę Candymana (1992) wypuścili najpierw drugą (1995) a następnie część trzecią. Jak w większości przypadków bywa sequele nie dorównują do pięt oryginałowi.

Stało się ! Producenci chcąc do cna wykorzystać niewątpliwą sławę Candymana (1992) wypuścili najpierw drugą (1995) a następnie część trzecią. Jak w większości przypadków bywa sequele nie dorównują do pięt oryginałowi. Bohaterką opowieści numer 3 jest blondwłosa piękność, prapraprawnuczka samego Candymana. Dbając o tych co nigdy nie widzieli oryginału, główna postać, grana przez Donne D`Errico, opowiada historię nieszczęśliwego Candymana swojej czarnoskórej przyjaciółce. Akcja koncentruje się na wystawie obrazów samego Candymana w galerii położonej gdzieś w Los Angeles. Podstępem zmuszona do wypowiedzenia 5 razy przed lustrem imienia swego praprapradziada bohaterka przyzywa go na ten świat. Wkrótce ginie brutalnie zamordowany podczas miłosnych igraszek właściciel galerii, obrazy ktoś kradnie, a dzielna bohaterka próbuje oczyścić z zarzutów młodego Latynosa.

Film obficie czerpie z poprzednich części (powstaje pytanie po co więc 3?) znów widzimy nagłe pojawiania się i znikania Candymana, puste korytarze, zacierającą się granicę między snem a jawą, krew zamiast wody w łazience i roje pszczół. Nie wiadomo dlaczego w film wplątany jest wątek złego policjanta (nie mylić ze złym porucznikiem ;) , wyraźnie mającego ochotę na seksowną bohaterkę. Candyman przez ten czas snuje się tu i tam i najwyraźniej z nudów zabija grupę swoich wyznawców, porywaczy wspomnianego wcześniej Latynosa, jak się okazuje kochającego samotnego ojca. Żadną tajemnicą jest fakt, że wszystko dobrze się kończy, Candyman zostaje unicestwiony, podobnie jak i zły policjant, na którego konto zostają zrzucone wszystkie ostatnie morderstwa.

Podsumowując � film bardzo słaby, efekty specjalne mizerne i w małej ilości, scenariusz pozbawiony zupełnie nowych pomysłów. Aktorstwo słabiutkie, ale nie wymagajmy od głównej aktorki Donny, aby udźwignęła cały film, w końcu debiutowała w filmach Playboya (Playmate wrzesień 1995) i serialu Baywatch Nights. Unikajcie więc wypowiadania 5 razy słów Candyman do lustra, albowiem zjawią się scenarzyści i reżyserzy którzy zrealizują cześć 4.

Screeny

HO, CANDYMAN 3: DAY OF THE DEAD HO, CANDYMAN 3: DAY OF THE DEAD HO, CANDYMAN 3: DAY OF THE DEAD HO, CANDYMAN 3: DAY OF THE DEAD

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ postać słynnego Candymana

Minusy:

- beznadziejny scenariusz
- ograne schematy
- słabe aktorstwo
- słabe efekty specjalne

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -