Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SS GIRLS

SS GIRLS

SS Girls

ocena:1
Rok prod.:1977
Reżyser:Bruno Mattei
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Vassili Karis , Tamara Triffez , Luce Gregory , Walter Bigari , Thomas Rudy
Autor recenzji:Pig Killer
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:2.5
Głosów:6
Inne oceny redakcji:

"SS girls" to film z 1977 r. nakręcony przez włoskiego twórcę, Bruno Mattei. Produkcja znana jest także pod tytułem "Private House of the SS", a oryginalny włoski tytuł to "Casa privata per le SS". Jest to kolejny przedstawiciel gatunku nazi-exploit, niewiele różniący sie od typowych przedstawicieli tego nurtu.

Grupa niemieckich prostytutek jest szkolona w bardzo specyficzny sposób. Uczy się je w sztuce miłości. Jednak jest to miłość nietypowa. Bardzo brutalna i bolesna. Kobiety poznając techniki mają bardzo dziwne zadanie. Kierowani są do nich ludzie przebywający w obozie jenieckim oskarżeni o zdradę lub szpiegostwa oraz przypadkowo złapani mieszkańcy pobliskich miast. Kobiety mają zająć się, w taki sposób przydzielonymi im ofiarami, aby nieszczęśnicy szybko przyznali się do stawianych im zarzutów. Wkrótce, po przyznaniu się pod wpływem tortur, więźniowie są zabijani. Nie ma znaczenia, czy więźniem jest kobieta, czy mężczyzna. Poza tym prostytutki mają dostarczyć SS-manom świetnej zabawy i rozkoszy cielesnej.

Praktycznie tak wygląda fabuła tego filmu. Jest bardzo płytka i mało odkrywcza. Cały film to praktycznie golizna, bardzo odważne sceny softcoreowe i przemoc. Całość przesiąknięta jest brutalnością, pomieszaną z erotyzmem graniczącym czasem z sado-masochizmem.

"SS girls" jest dokładną kopią filmu "Salon Kitty". Z tą jednak różnica, że pierwowzór był produkcją wysokobudżetową . "SS girls" natomiast jest bardzo niskobudżetowym filmem. Reżyser wręcz skopiował większość scen ze swego pierwszego dzieła i użył je w tym drugim. Bardzo dziwny zabieg - zupełnie nie mogę zrozumieć Mattei’ego, dlaczego zrobił takie coś. Jednak, iż na "SS girls" nie mógł przeznaczyć zbyt wielkiej sumy pieniędzy, powstało bardzo amatorskie kino, które na pewno nie bawi, a tym bardziej nie zachwyca. Film jest denny. Nie cierpię nurtu nazi-exploit. Sądziłem, że oglądałem już wiele kiczowatych produkcji pochodzących z tego gatunku, jednak jest to kolejna pozycja do mojej listy najgorszych filmów. Niestety, każdy kolejny nazi-exploit, który miałem "przyjemność" oglądania, był coraz gorszy. Tym razem chyba zniesmaczenie osiągnęło szczyt.

Polecam ten film tylko wielkim fanom gatunku, którzy po prostu oglądają każdą pozycję mianowaną jako nazi-exploit. W innym wypadku, szkoda czasu na tego gniota – czas 93 minut jest zdecydowanie zbyt cenny, aby poświęcać go na taką katorgę.

Screeny

HO, SS GIRLS HO, SS GIRLS HO, SS GIRLS HO, SS GIRLS HO, SS GIRLS HO, SS GIRLS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dobry dla fanów gatunku

Minusy:

- Cały film... po prostu odradzam

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -