Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MIMIC 3: SENTINEL

MIMIC 3: SENTINEL

Mutant 3: Obrońca

ocena:5
Rok prod.:2003
Reżyser:J.T. Petty
Kraj prod.:USA
Obsada:Karl Geary, Alexis Dziena, Amanda Plummer, Rebecca Mader, Lance Henriksen
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.25
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

Powstanie trzeciej części filmu "Mimic" nie napawało zbytnim optymizmem. Po niespecjalnej "jedynce", oraz kompletnie nieudanej "dwójce", tworzenie kolejnej części zdawało się być kompletnym nieporozumieniem, a jednak... film powstał i co więcej okazał się miłym zaskoczeniem.

24-letni Marvin (Karl Geary) jest alergikiem - ofiarą szalejącej przed laty choroby Stricklera. Chłopak prawie w ogóle nie wychodzi z domu, a jego mało urozmaicone życie ogranicza się do obserwowania, a raczej podglądania i fotografowania sąsiadów. Pewnego dnia, Marvin wraz ze swą siostrą o imieniu Rose (Alexis Dziena) są świadkami makabrycznego mordu. Niestety, rodzeństwu nie udaje się zarejestrować całego zdarzenia na filmie, zaś przybyły na miejsce policjant wykazuje się wyjątkowym niedbalstwem, a swe zainteresowanie - zamiast na sprawie - skupia na matce chłopca. Podejrzenie Marvina pada na mieszkające naprzeciwko śmieciarza (Lance Henriksen) dlatego też Rose wraz z przyjaciółką Carmen postanawiają przeszukać jego mieszkanie. Wyprawa dziewczyn kończy się wpadką i przyłapaniem na gorącym uczynku... W międzyczasie 24-latek zauważa wokół swego domu dziwne, tajemnicze postacie. Z każdym dniem wzrasta liczba zaginionych!

Od strony fabularnej, film już od samego początku przywodzi liczne skojarzenia z arcydziełem Alfreda Hitchcocka "Okno na podwórze". Zasadniczo, cała akcja ograniczona została do zaledwie jednego pomieszczenia (pokoju Marvina) oraz widoku na podwórze. Takie rozwiązanie już samo w sobie jest znacznym odejściem od tego co oglądaliśmy w dwóch poprzednich częściach. Kolejną różnicą jest zwiększona dawka zaoferowanej widzowi brutalności. Tym razem karaluchy są znacznie bardziej agresywne, a co za tym idzie zwiększono wrażenie realizmu i grozy sytuacyjnej. Polepszeniu uległ także sam klimat bo, choć pierwsze minuty filmu nie są zbyt obiecujące, to jednak cała reszta zdaje egzamin: dodano elementy "mystery", a momentami autorzy ewidentnie poszli w ślady psychodelicznej atmosfery przypominającej m.in. pierwszą część "X-Tro". Na plus zaliczyć można także długość filmu (zaledwie 71 minut), występujący tylko gdzieniegdzie, wyciszony podkład muzyczny, oraz ciekawe nawiązania do poprzednich części serii.

Film ma także sporo wad. Poza wspomnianymi już, niezbyt interesującymi pierwszymi minutami scenariusza, największych niedociągnięć należy szukać w tanich efektach specjalnych (większość ciekawych scen to "sceny nocne" co zapewne nie ucieszy miłośników wizualnych wrażeń), oraz w samym podejściu autorów do filmu gdyż ten - zamiast pójść w stronę kina z gatunku monster-movies - stawia (podobnie jak i część poprzednia) na sceny cechujące typowe slashery.

Słowem podsumowania. "Mimic 3: Sentinel" to jeden z ciekawszych sequelów ostatnich lat. Całości jeszcze daleko do arcydzieła jednak w porównaniu do swego poprzednika z 2001 roku, wypada zdecydowanie lepiej!

Screeny

HO, MIMIC 3: SENTINEL HO, MIMIC 3: SENTINEL HO, MIMIC 3: SENTINEL HO, MIMIC 3: SENTINEL HO, MIMIC 3: SENTINEL HO, MIMIC 3: SENTINEL HO, MIMIC 3: SENTINEL HO, MIMIC 3: SENTINEL

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ zdecydowanie lepszy od swego poprzednika

Minusy:

- nużący początek
- kiepska jakość efektów specjalnych
- zmutowane karaluchy coraz bardziej chcą przypominać Jasona (czyt. za dużo cech przypominających typowy slasher)

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -