Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MIMIC 2

MIMIC 2

Mutant 2

ocena:3
Rok prod.:2001
Reżyser:Jean de Segonzac
Kraj prod.:USA
Obsada:Alix Koromzay, Bruno Campos, Jon Polito, Edward Albert
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.38
Głosów:8
Inne oceny redakcji:

Stado sztucznie wyhodowanych owadów - Judaszów - powraca by raz jeszcze opanować ulice Nowego Jorku... czy w pozytywnym znaczeniu tego słowa, opanują także i nas - widzów?

Fabuła filmu jest wyjątkowo prosta. Remi - w tej roli Alix Koromzay, która w pierwszej części grała rolę asystentki Susan Tyler (Mira Sorvino) - pracuje teraz jako nauczycielka biologii w jednej z nowojorskich szkół. W międzyczasie, w pobliżu jej mieszkania dochodzi do makabrycznych mordów. Sprawą zaczyna interesować się charyzmatyczny detektyw Klaski, który odkrywa dziwny zbieg pomiędzy ofiarami, a panią entomolog. Otóż okazuje się, że odnalezione i wypatroszone ludzkie szczątki należą do jej adoratorów. Początkowo wszystkie poszlaki wydają się świadczyć na niekorzyść kobiety jednak sytuacja ulega zmianie gdy w mieszkaniu pani Remi pojawia się gigantyczny, człekokształtny owad będący mieszanką karalucha, termita i mrówki...

Los tego niedługiego - bo zaledwie 79 minutowego - filmu już z założenia był przesądzony. Jego autorzy postawili na niski budżet i tzw. mały ekran pomijając tym samym premierę kinową. Pierwsza połowa filmu to jedno wielkie deja vu - nie dość, że akcja do złudzenia przypomina tą z części pierwszej, to na dodatek ogranicza się do iście usypiających scen ukazujących tytułowego stwora, który w identyczny sposób rozprawia się ze swymi ofiarami. Dominująca monotonia widoczna jest także w drugiej połowie filmu, kiedy to czwórka bohaterów w naiwny sposób próbuje zwalczyć genetycznie zmutowanego owada.

Osoby, które liczą na nowatorskie pomysły, sceny zaskoczenia, atmosferę grozy, strach, dodatkowe pomysły, czy chociażby rekompensujące wszelakie braki zakończenie, ostrzegam - w "Mimic 2" tych elementów nie znajdziecie! Film jest po prostu kiepski, nie sprawdza się ani jako horror, ani też jako monster-movie. Zdecydowanie odradzam!

Screeny

HO, MIMIC 2 HO, MIMIC 2 HO, MIMIC 2 HO, MIMIC 2 HO, MIMIC 2 HO, MIMIC 2 HO, MIMIC 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kilka krwawych scen połączonych z niezłą grą aktorską sprawiają, że momentami film zasługuje na miano dobrego "średniaka" (niestety takich momentów jest naprawdę niewiele)

Minusy:

- wtórność
- dominująca monotonia
- wyjątkowo kiepska fabuła
- kompletny brak atmosfery grozy
- kolejny nieudany sequel

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -