Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR

CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR

Dzieci Kukurydzy V

ocena:3
Rok prod.:1998
Reżyser:Ethan Wiley
Kraj prod.:USA
Obsada:Stacy Galina, Alexis Arquette, Eva Mendes, Greg Vaughan, Fred Williamson, Dave Buzzotta, Adam Wylie, David Carradine, Angela Jones
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.47
Głosów:15
Inne oceny redakcji:

Jak świat długi i szeroki, wszyscy wiedzą że sukces jednego filmu rodzi filmy następne, bazujące na tym pierwszym. Często wszystkie łączy tylko jeden mały motyw przewodni i tytuł. Dodatkowo, jak wieść gminna niesie, przypadki te, niezwykle często zdarzają się w świecie horroru. Jednym z takich dzieł, co jakiś czas wracających pod następną rzymską cyfrą jest opowieść o dzieciach z kukurydzianego pola. Wbrew pozorom nie jest to jednak program o działkowcach, ani poradnik dla rolników w zjednoczonej Europie.

Film można zacząć właściwie pieśnią: Płonie ognisko lecz nie w lesie, a na polu z kukurydzą. Ogień wielu z nas fascynuje, nie dziwmy się więc, że podchodzi do niego zaciekawiony chłopiec (nikt mu nie powiedział, że posika się w nocy?). Nagle z ognia wyłania się lekko zielonawy duch (popcornu?) i wchodzi w ciało chłopca, który pada na ziemię. Rok później jesteśmy świadkami zabójstwa dokonanego na farmerze i jego żonie dokonanego przez chłopca z prologu i jego kumpli. Po akurat tej dość bezsensownej wstawce, nadchodzi czas na prawdziwy film. Do małego miasta, u obrzeży którego znajduje się olbrzymie pole kukurydzy i silos, trafiają młodzi ludzie (jak zwykle). Ich przyjaciele mieli tu być przed nimi lecz ślad po nich zaginął. Oczywiście nie wiedzą, to co myśmy już zdążyli zobaczyć. Zostali z zimną krwią zamordowani przez znanych nam z początku filmu dzieciaków. Każdy z nastolatków (?) ma jakieś własne problemy: Kir cierpi z powodu brata, który popełnił samobójstwo, Tyrus jest w niej zakochany, niestety bez wzajemności, Allison wspomina brata, którego kiedyś zostawiła, uciekając od ojca alkoholika, a Greg próbują ją podrywać. Po kilku perypetiach dowiadują się, że na farmie przebywa brat Allison. Wszyscy zgromadzeni w tej sekcie oddają hołd niejakiemu He Who Walks Behind the Rows. Ten ze zgromadzonych, który osiąga wiek lat 18, musi poświęcić się i skoczyć w głąb silosu, w którym nieustannie buzuje ogień. Wsparci przez szeryfa, młodzi ludzie podejmują walkę z sektą i uratowanie brata Allison od niechybnej śmierci.

Kolejny film, tym razem ze środka stawki. Niczym nie zachwyci ani też nie spowoduje odruchów wymiotnych. Na uwagę zasługuje właściwie tylko początek – scena zgniatanej ręką róży ilustrowaną ciekawą muzyką. Potem jest już gorzej. Niekiedy operator zaczyna z nudów bawić się kamerą fundując nam dziwaczne kadry. Szkoda, że nawet przez chwilę widz nie uświadczy grozy, nie podskoczy w fotelu, ani nie obejrzy się nerwowo za siebie, czy ktoś za nim nie stoi. Gore jak na lekarstwo, a przecież podczas pogoni na polach, aż prosi się o krwawe sceny. Zachowanie bohaterów ma tyle wspólnego z realnością, co Freddy Kruger z kremem przeciwzmarszczkowym.. Dotyczy to szczególnie (zdradzę troszkę) całkowicie bezsensownej samobójczej śmierci Kir. Jak to zazwyczaj dzieje się w świecie horroru, przyszłe ofiary snują się po ekranie i wchodzą tam gdzie nie powinny. Powodem, dla którego może warto jest sięgnąć po ten film, jest udział wielu znanych aktorów, przede wszystkim słynnych wyrobników kina klasy B, C i Z – Freda Williamsona jako szeryfa i Davida Carradine jako tajemniczego Luke. Warto wspomnieć o udziale dzisiejszej gorącej gwiazdy Evy Mendes oraz jednego z rodu Arquette – Alexisa.

Screeny

HO, CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR HO, CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR HO, CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR HO, CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR HO, CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR HO, CHILDREN OF THE CORN V - FIELDS OF TERROR

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ znani aktorzy

Minusy:

- nuda
- sztampowe zakończenie
- mało efektów
- brak grozy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -