Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CANDYMAN 2: FAREWELL TO THE FLESH

CANDYMAN 2: FAREWELL TO THE FLESH

Candyman 2: Pożegnanie z ciałem

ocena:6
Rok prod.:1995
Reżyser:Bill Condon
Kraj prod.:USA
Obsada:Tony Todd, Kelly Rowan, William O’Leary, Bill Nunn, Veronica Cartwright
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.85
Głosów:41
Inne oceny redakcji:

„Candyman”, „Candyman”, „Candyman”, „Candyman”, „Candy..”. – legenda mówi, że jeśli pięciokrotne wypowiemy te słowa, przed lustrem, to mamy gwarancję, iż nasze ciało przebije i rozetnie stalowy hak Candymana. Boicie się spróbować???

Legenda Candymana opanowała cały Nowy Orlean – boją się go dorośli i dzieci, nikt nie odważy się wypowiedzieć zaklęcia przywołującego „Candyman”. No, może jednak nie wszyscy. Do takich osób należy Annie Tarrant – nauczycielka, która aby udowodnić, swym podopiecznym, że zjawa z hakiem zamiast ręki, nie istnieje, wypowiada jego imię przed lustrem. Jak się domyślamy, Candyman stawia się na wezwanie, by dokonać rzezi osób z najbliższego otoczenia Annie i nie tylko. Jak to się stało, że okrutny duch ma hak zamiast ręki? Otóż Candyman a właściwie Daniel Robitaille wdał się kiedyś (przypuszczam, że pod koniec XIX wieku) w romans z córką bogatego właściciela ziemskiego. Gdy ojciec dowiedział się o romansie córki z czarnoskórym mężczyzną (w tamtych czasach, jak za pewne wiecie, kolorowi mieli ciężkie życie), postanowił brutalnie zemścić się na Danielu. Obciął mu prawą dłoń, a jego ciało wysmarował miodem, by zwabione nim pszczoły, śmiertelnie go pokąsały. Dusza Robitaille’a zaklęta została w zwierciadło i od tej pory, każdy, kto wymówi pięciokrotnie słowo „Candyman”, stanie się ofiarą Daniela Robitailla. Dlaczego Candyman? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w samym filmie. Annie Tarrant jak się okaże, ma rodzinne powiązania z Candymanem (dziwne prawda?) mającym względem niej pewne plany. Annie stara się znaleźć sposób na zniszczenie zła oraz ocalenia duszy i ciała.

Candyman powraca. Chciałbym napisać, skąd powraca, ale tak naprawdę nie mam zielonego pojęcia. Po prostu, ktoś wypowiada jego imię przed lustrem i ten powraca. Trochę to wszystko bez sensu, ale dzięki temu kolejnych części z potwornym mężczyzną z hakiem może być bardzo wiele. Na razie są trzy i nic nie wskazuje na to, by taki stan rzeczy się zmienił. Czy dobrze czy źle – trudno powiedzieć ? Każdy ma inne zdanie na ten temat. Scenariusz na podstawie książki Clive’a Barkera, a muzyka, podobnie jak w pierwszej części, to dzieło Philipa Glassa (komponował do takich filmów jak: „Truman Show”, „The Hours”). I przyznam szczerze, że bez muzyki sceny nagłego pojawiania się Candymana oraz jego działanie hakiem, nie byłyby tak poruszające. Film ogólnie prezentuje się nie najgorzej. Niestety, nikt nie przekona mnie, że w skład filmu nie wchodzi odrobina bezsensu i szczypta monotonii. Dla początkujących z horrorem -polecam. W końcu - kto nie słyszał o filmie Candyman?

Screeny

HO, CANDYMAN 2: FAREWELL TO THE FLESH HO, CANDYMAN 2: FAREWELL TO THE FLESH HO, CANDYMAN 2: FAREWELL TO THE FLESH HO, CANDYMAN 2: FAREWELL TO THE FLESH

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ właściwie cały czas coś się dzieje
+ nie najgorszy pomysł
+ muzyka, bez której było by nie najlepiej

Minusy:

- czasami powieje bezsensem i nudą
- monotonia
- niby koniec a jednak Candyman powraca w III części

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -