Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE FLESH EATERS 3  a.k.a. Zombie 4: After Death

ZOMBIE FLESH EATERS 3 a.k.a. Zombie 4: After Death

Zombi: Pożeracze Mięsa 3

ocena:1
Rok prod.:1988
Reżyser:Claudio Fragasso
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Candice Daly, Jeff Stryker
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:3.55
Głosów:11
Inne oceny redakcji:
Skaldi - 1

"Zombie Flesh Eaters 3" znany jest także pod tytułami "Zombie 4" oraz "After Death" - i chyba ten ostatni z nich jest najwłaściwszy ponieważ film ma się nijak do dzieła Lucio Fulciego...

Grupa naukowców, która na pewnej nieznanej światu wysepce bada zachowania tubylców, pada ofiarą gniewu lokalnego szamana; ten, otwierając bramy piekieł przywraca do życia armię umarłych. Po krwawej masakrze przy życiu pozostaje jedynie 5-letnia dziewczynka, która paręnaście lat po tragicznych wydarzeniach dziwnym zbiegiem okoliczności powraca na tę samą wyspę... i już jako dorosła kobieta z grupką przyjaciół (uzbrojonych w M16) staje do walki z umarłymi. W tym samym czasie na wyspie znajduje się kilku badaczy, którzy odnajdują księgę umarłych i przywołują do życia kolejnych zombich.

Od razu trzeba zaznaczyć, ze film nie ma nic wspólnego "Zombie Flesh Eaters", który posiadał niesamowity klimat i niepowtarzalną atmosferę. Jedyne co łączy te filmy to umiejscowienie akcji: nieznana wysepka - jakże charakterystyczny element w horrorach rodem z Italii. Można się tu przyczepić do wielu rzeczy: chociażby fatalnej gry aktorów, czy kiepsko podłożonego angielskiego dubbingu, jednak najbardziej rażą tytułowe zombie, które pozbawiono charakterystycznych cech, do których przyzwyczaili nas najwybitniejsi, czyli Romero i Fulci. W tym filmie umarli poruszają się błyskawicznie, potrafią biegać, walczyć, strzelać, a nawet skakać... poubierani są w jakieś dziwaczne kombinezony z kaputrami, a żeby je unieruchomić wystarczy porzadnie uderzyć. Ten element wyjątkow nie przypadł mi do gustu, bo nastawiłem się na coś zdecydowanie bardziej "klasycznego". Sceny gore prezentują się różnie ale tych lepszych jest tu naprawdę niewiele. Dialogi są nudne, a sama fabuła, która mogłaby być jedyną deską ratunku tej produkcji, także została wyraźnie zaniedbana.

Film jest bardzo słaby i naprawdę trudno dopatrzyć się w nim jakichkolwiek zalet. Z drugiej strony: czego można się spodziewać po filmie w którym głowną rolę gra gwiazda filmów porno?

Screeny

HO, ZOMBIE FLESH EATERS 3 <br/> a.k.a. Zombie 4: After Death HO, ZOMBIE FLESH EATERS 3 <br/> a.k.a. Zombie 4: After Death HO, ZOMBIE FLESH EATERS 3 <br/> a.k.a. Zombie 4: After Death HO, ZOMBIE FLESH EATERS 3 <br/> a.k.a. Zombie 4: After Death

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- strasznie nudny
- słabe efekty
- gra aktorów
- beznadziejnie nałożony angielski dubbing
- wygląd i cechy tytułowych zombich

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -