Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE FLESH EATERS 2

ZOMBIE FLESH EATERS 2

Zombi: Pożeracze Mięsa 2

ocena:3
Rok prod.:1988
Reżyser:Lucio Fulci
Bruno Mattei
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Deran Sarafian, Beatrice Ring
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:4.93
Głosów:14
Inne oceny redakcji:
Flaco - 3
Drachu - 2

"Zombie Flesh Eaters 2" znany we Włoszech jako "Zombie 3" nie do końca jest obrazem Lucio Fulci'ego, otóż ten wybitny reżyser rozpoczął kręcenie filmu jednak po krótkim czasie zastąpił go Bruno Mattei. I chyba dobrze się stało, bo dzięki temu Fulci nie ponosi odpowiedzialności za tę kiepską produkcję. Stało się tak najprawdopodobniej ze względów zdrowotnych i w rezultacie zaledwie pierwsze 15 minut filmu "należą" do Fulci'ego.

Grupa terrorystów wykrada z bazy wojskowej w Ameryce Południowej nowy rodzaj broni toksycznej o nazwie "Death 1". Niebawem okazuje się, że broń ta powoduje ożywianie zmarłych. Jeden z terrorystów zostaje zakażony, a następnie zastrzelony przez wojskowych. Niestety spalenie jego zwłok wywołuje odwrotne do oczekiwanych skutki... toksyczny gaz dostaje się do powietrza (ktoś chyba z braku pomysłu postanowił skopiować pomysł rodem z "Return of the Living Dead"). Skażony rejon zostaje okrążony przez wojsko i od tej pory nikt nie może dostać się na jego teren. Na tym by się pewnie skończyło gdyby nie fakt, że na miejscu zdarzeń pozostało trzech wojskowych oraz grupa młodych ludzi, którzy będą mieli wątpliwą przyjemność spotkania umarłych.

Tak jak w "Zombie Flesh Eaters 3" tak i w tej części zombie poruszają się szybciej niż możnaby podejrzewać (niejeden żyjący mógłby pozazdrościć im tej kondycji), a ich ofiary - w moim przekonaniu - zdecydowanie za szybko zamieniają się w swych byłych oprawców. Niedociągnięć technicznych znajdziemy tu bez liku. Pozytywną stroną filmu jest natomiast mroczna muzyka oraz spora grupa tytułowych zombie. Sceny rozszarpywanych twarzy, latające głowy przeplatają się z ciągłymi strzelaninami, które z kolei stanowią słabszą część filmu.

Druga część "Pożeraczy mięsa" nie wniosła nic do gatunku; film potwierdził jedynie regułę kiepskich sequeli. Miłośnicy horrorów z pewnością od razu zauważą tu wiele odwołań do filmów G.Romero oraz scen z "Return of the Living Dead". Na siłę można omawiany film obejrzeć, ale osobiście polecam go wyłącznie miłośnikom amatorskich produkcji o zombie... nikomu więcej!

Screeny

HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2 HO, ZOMBIE FLESH EATERS 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dużo zombich

Minusy:

- skopiowany pomysł z "Return of the Living Dead"
- mizerna gra aktorów (szczególnie tych, którzy grali rolę wojskowych)
- brak atmosfery grozy

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -