Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE BRIGADE

ZOMBIE BRIGADE

Brygady zombich

ocena:1
Rok prod.:1986
Reżyser:Carmelo Musca
Kraj prod.:Australia
Obsada:John Moore, Khym Lam, Geoffrey Gibbs
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:1
Ocena użytkowników:4.43
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

Czy mają Państwo ochotę na poznanie kolejnego kandydata do miana najgorszego horroru wszechczasów? Jeśli tak, to zapraszam do niedługiej lektury...

Niewielkie australijskie miasteczko przygotowuje się na swój wielki dzień. Burmistrz Ransom podpisuje umowę inwestycyjną z japońskim koncernem przedsiębiorczym, której celem jest wybudowanie nowoczesnego parku rozrywki o nazwie "Robot Man Land". Wszystko przebiega zgodnie z planem, jednak wkrótce okazuje się, że teren na którym mają przebiegać roboty budowlane jest w rzeczywistości zagubionym cmentarzem / pomnikiem dla ofiar wojny w Wietnamie. Fakt ten nie powoduje jednak żadnych zmian w planach, zaś zachłanny burmistrz postanawia pozbyć się kłopotliwego problemu wysadzając cały cmentarz w powietrze... Jak się niebawem okaże, decyzja ta nie była najlepszym pomysłem. Na powierzchnię wychodzą wygłodniałe hordy zombich, które postanawiają zemścić się na mieszkańcach miasteczka. Czy komuś uda się wyjść cało z tej potyczki... czy dojdzie do otwarcia parku...?

Prymitywna fabuła, kiepski make-up, tanie efekty specjalne, żółwie tempo akcji, infantylne dialogi, niewielka ilość scen gore, katastrofalny poziom gry aktorskiej i brak klimatu grozy - to tylko niektóre cechy tej wschodnio-australijskiej produkcji. W filmie trudno znaleźć jakiekolwiek pozytywy, jednak najbardziej razi wygląd jak i zachowanie tytułowych zombich. Podczas oglądania "Zombie Brigade" miałem wrażenie, że producenci kompletnie zapomnieli o charakteryzacji lub po prostu zabrakło im funduszy na ten jakże kosztowny cel. Zombie niewiele różnią się od swych ofiar, a ich zachowanie bardziej przypomina atak niepełnosprawnych wampirów aniżeli żywych trupów, do jakich przyzwyczaił nas G.Romero, czy L.Fulci.

A zatem, drodzy Państwo, dbając o Państwa cenny czas i poczucie dobrego gustu, szczerze odradzam jakikolwiek kontakt z "Zombie Brigade". Film ten jest totalną klęską, a na domiar złego potrafi sprytnie zmylić swym przyciągającym tytułem. Raz jeszcze: szczerze odradzam!

Screeny

HO, ZOMBIE BRIGADE HO, ZOMBIE BRIGADE HO, ZOMBIE BRIGADE HO, ZOMBIE BRIGADE HO, ZOMBIE BRIGADE HO, ZOMBIE BRIGADE HO, ZOMBIE BRIGADE HO, ZOMBIE BRIGADE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ brak

Minusy:

- fabuła
- charakteryzacja
- efekty specjalne
- zombie, a raczej wampiry
- żółwie tempo akcji
- poziom gore
- aktorstwo
- dialogi
- nudny
- ...i cała reszta

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -