Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE

ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE

Zombie '90: Extreme Pestilence

ocena:2
Rok prod.:1991
Reżyser:Andreas Schnaas
Kraj prod.:Niemcy
Obsada:Matthias Kerl, Ralf Hess, Mathias Abbes, Petra Runge
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:3.71
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

Niewiele jest filmów z kompletnym brakiem fabuły. Niewiele, co znaczy jednak, że czasem można takie perełki wyłowić. W tym przypadku jest to film Zombie 90, zrealizowany kamerą video przez twórcę trylogii Violent Shit - Andreasa Schnaasa.

W lesie rozbija się wojskowy samolot przewożący, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, niebezpieczne chemikalia. Skażenie zamienia ludzi w dyszące pragnieniem krwi zombie. Do akcji ich tępienia przystępuje para - lekarz oraz agent specjalny. Razem tworzą prawie niezwyciężoną drużynę bohaterów o urodzie typowego aktora niemieckiego filmu porno. Tyle jeśli o fabułę chodzi, bo reszta jest krwawą siekaniną. Jedyną pociechą jest fakt, że nawet nie znając za dobrze języka niemieckiego, można spokojnie film oglądnąć nie tracąc wątków.

Nawet jak na dzieło autorskie jest to obraz zupełnie nieudany. Film który z założenia ma być jatką, nie może nużyć scenami mordu. W tym przypadku widz traci jednak cierpliwość oglądając rozwlekłe sceny śmiesznie sikającej krwi z przecinanych kończyn. To, co najważniejsze, czyli efekty specjalne są w większości przypadków żałosne. Szczególnie nienaturalnie wygląda krew ofiar. Niekontrolowanym atakiem śmiechu może zakończyć się oglądanie sceny ataku zombie na matkę z dzieckiem, gdzie pociecha to zwykła lalka, czego reżyser nawet specjalnie nie próbuje ukryć. Podobnie dzieje się we fragmentach gdzie w stronę bohatera tnącego ofiarę piłą motorową rzucane są zza kamery jakieś podroby i zawartość wiadra z keczupem. A skoro już jesteśmy przy pile: ciekawe skąd zombie mają te wszystkie przyrządy mordu ? O poziomie gry aktorskiej trudno się wypowiedzieć, bo ów właściwie nie istnieje. Szczególnie irytują śmiechy dochodzące zza kamery, czy też głupkowate uśmieszki aktorów w scenach walk. Na domiar złego cały czas słychać komentarze reżysera ! Obraz nie jest zabawny z założenia, co też działa tylko na jego niekorzyść. Śmiech widza staje się raczej nerwowy, gdy tylko zda sobie sprawę, że oto traci 90 minut swego życia. Nawet mając sympatię dla niezależnych produkcji, radzę omijać to dzieło szerokim łukiem.

Screeny

HO, ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE HO, ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE HO, ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE HO, ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE HO, ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE HO, ZOMBIE'90: EXTREME PESTILENCE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ trudno w to uwierzyć ale istnieją jeszcze gorsze filmy, więc mały dodatkowy plusik za chęci bawienia się kamerą

Minusy:

- brak fabuły
- kiepskie efekty specjalne
- komentarze reżysera
- złe: aktorstwo, nagłośnienie, kadrowanie, wykonanie...

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -