Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SLUMBER PARTY MASSACRE

SLUMBER PARTY MASSACRE

Mord Podczas Nudnego Przyjęcia

ocena:5
Rok prod.:1982
Reżyser:Amy Holden-Jones
Kraj prod.:USA
Obsada:Michelle Michaels, Robin Stille, Michael Villella, Andree Honore, Gina Mori, Debra Deliso
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:5.6
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

Film "Slumber Party Massacre" to nic innego jak kolejna produkcja powstająca podczas okresu tzw. "slashermanii", która najbardziej uwypukliła się właśnie w latach 80-86. Czy jednak "dziecko" Amy Holden Jones wyróżniło się na tle innych ? O tym poniżej.

Małe miasteczko w USA obiega wiadomość, że morderca pięciu osób uciekł policji i znajduje się na wolności. Maniak nadal będzie mógł zabijać niewinnych ludzi. Jednak właściwie nikt nie przejmuje się tą wiadomością (bo przecież jakie jest prawdopodobieństwo, że oprawca wyląduje właśnie tam:)). Grupka dziewczyn z miejscowej szkoły: Trish, Valery, Kimberly i Courtney postanawiają zrobić sobie małą imprezę (z piwkiem i trawą włącznie) pod nieobecność rodziców jednej z nich. Zapraszają na nią również nową koleżankę ze szkoły, która występuje z nimi wspólnie w jednej drużynie koszykarskiej. Ta jednak odmawia. Na małej imprezce pojawia się też dwóch chłopaków. Wkrótce okazuje się, że grupka młodych ludzi będzie musiała walczyć o przeżycie, gdyż seryjny zabójca upatrzył sobie na kolejne ofiary właśnie ich.

Fabuła - nic odkrywczego. Ależ oczywiście, tak właśnie jest. "Slumber Party Massacre" od początku nie miał być odkrywczym filmem. Wszyscy oczekiwali prostego slashera i takiego też otrzymaliśmy. Wszystko ogląda się z zadziwiającym spokojem, wcześniej utartym szlakiem. Wiemy co zaraz nastąpi i w jaki sposób morderca zabije ofiarę. Wszystko to sprowadza się do jednego wspólnego mianownika - schemat, schemat i jeszcze raz schemat. Klimat w filmie jest całkiem znośny. Umiejętnie budowany przez nastrojową muzykę. Ogląda się go dobrze, choć wiele elementów pozostawia sporo do życzenia. Nie spodobało mi się bardzo przedstawienie mordercy. Od początku bowiem wiemy jaką ma facjatę, a do tego biega jakby miał pełne pory. No i jeszcze wspomnieć należy, że używa tylko (przynajmniej 3,5/4 filmu) jednego narzędzia zbrodni - ręczną wiertarkę. Swe ofiary pozbawia życia w bardzo podobny sposób. Efekty wizualne stoją na przeciętnym poziomie. Nie uświadczymy żadnych wyszukanych zagrań ze strony charakteryzatorów, choć kilka ciekawych scen udało się zaaranżować. Jak już wspomniałem muzyczka jest niezła i nieco ratuje te schematyczne widowisko. Aktorzy to w większości nastolatki, które dopiero w "SPM" stawiali swe pierwsze kroki w tym wymagającym zawodzie. Widocznie zbyt wymagającym, ponieważ z ekranu bije amatorką, a usiłowanie wczucia się w swe role jak najwierniej wyraźnie młodziakom nie wyszło.

Całość można podsumować w bardzo prosty sposób. Miłośnicy slasherów zapewne łykną produkcję Amy Holden Jones bezproblemowo, choć z lekkim niedosytem (sam liczyłem na coś lepszego). Reszta nieco się wynudzi, wysłuchując głupkowate dialogi i podziwiając eskapady mordercy. Mocna piątka !

Screeny

HO, SLUMBER PARTY MASSACRE HO, SLUMBER PARTY MASSACRE HO, SLUMBER PARTY MASSACRE HO, SLUMBER PARTY MASSACRE HO, SLUMBER PARTY MASSACRE HO, SLUMBER PARTY MASSACRE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ można obejrzeć z zaciekawieniem
+ dobra muzyczka

Minusy:

- SCHEMAT do bólu !!!

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -