Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SLEEPAWAY CAMP 3 - TEENAGE WASTELAND

SLEEPAWAY CAMP 3 - TEENAGE WASTELAND

Uśpiony Obóz 3: Nastoletnie Odpady

ocena:5
Rok prod.:1988
Reżyser:Michael Simpson
Kraj prod.:USA
Obsada:Pamela Springsteen, Tracy Griffith, Michael J. Pollard
Autor recenzji:Majster
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.33
Głosów:6
Inne oceny redakcji:
Flaco - 3

Małym nakładem kosztów i właściwie przy użyciu niemal tych samych środków nakręcono jeszcze w 1988 roku trzecią część z serii "Sleepaway Camp".

Zaczyna się od razu mocną sceną brutalnego morderstwa. Dziewczyna podążająca na kampus Arawak zostaje zmiażdżona przez śmieciarkę, w której za kierownicą siedzi, znana z części drugiej, Angela. Morderczyni podszywa się pod ofiarę i udaje się wraz z innymi do obozu. Tam obozowicze zostają podzieleni na kilka grup. Każda ma swojego opiekuna. Jednym z nich jest policjant, któremu przed laty zginął syn właśnie w Arawak. Nikt nie wie, co się stało z mordercą. Tymczasem Angela w przebraniu zabitej nastolatki morduje kolejno członków wszystkich grup. Czy policjantowi uda się wreszcie powstrzymać psychopatkę ? A może uda się to komuś innemu ?

Z niezmienioną ekipa realizatorską i tę samą główną bohaterką, tym razem twórcy "Sleepaway Camp 3” proponują nam klasyczny slasher. Muzyka jest niespokojna, kolejne ofiary padają trupem. Elementy humorystyczne i ironiczne odeszły w daleki plan. Wydawać by się mogło, że obcujemy z poważnym slasherem. Faktycznie "Teenage Wasteland" jest taką produkcją. Z tym, że jest też dokładnym powieleniem schematu z drugiej części. Nic dziwnego skoro zarówno druga, jak i trzecia część kręcono niemal w tym samym czasie. Scenerie są więc identyczne, a morderstwa dokonywane przez zabójczynię bardzo do siebie podobne. Efekty wizualne trzymają dobry poziom "dwójki". Ogólnie film ogląda się dobrze i - podobnie jak w poprzednim filmie z serii - nie będziemy mieli czasu się nudzić, ponieważ akcja toczy się bez zbędnych przestojów. Szkoda, tylko że prawie wszystkie sceny możemy w łatwy sposób przewidzieć. Dlatego, mimo iż reżyser starał się nadać swej produkcji atmosferę grozy, to efekt na ekranie prezentuje się marnie. Przebojowe i zaskakujące finały stały się już znakiem rozpoznawczym tego cyklu. I w tym wypadku nie jest inaczej. Finałowa scena po raz kolejny daje do zrozumienia, że następna część pojawi się niedługo.

"Sleepaway Camp 3: Teenage Wasteland" to slasher zrealizowany na dobrym poziomie. Miłośnicy biegających psychopatów siekierą po lesie psychopatów na pewno nie doznają uczucia zawodu. Szkoda, tylko że niczym nas ta produkcja nie zaskoczy.

Screeny

HO, SLEEPAWAY CAMP 3 - TEENAGE WASTELAND HO, SLEEPAWAY CAMP 3 - TEENAGE WASTELAND HO, SLEEPAWAY CAMP 3 - TEENAGE WASTELAND HO, SLEEPAWAY CAMP 3 - TEENAGE WASTELAND HO, SLEEPAWAY CAMP 3 - TEENAGE WASTELAND

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ slasher na dobrym poziomie
+ te same zalety co w części drugiej

Minusy:

- dokładna kalka drugiej części
- schematyczne sceny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -