Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SLAUGHTER HOTEL

SLAUGHTER HOTEL

Slaughter Hotel

ocena:5
Rok prod.:1971
Reżyser:Fernando Di Leo
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Klaus Kinski, Margaret Lee, Rosalba Neri, Jane Garret, John Karlsen, Monica Strebel
Autor recenzji:Andmel
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:7
Głosów:4
Inne oceny redakcji:

Lata 70-te okres swobody obyczajowej, łamane są zakazy, nakazy a kino także ogarnia ta rewolucja. Aby wpisać się w główny nurt, należy w swym dziele umieścić maksymalną dawkę nagości, przemocy i niezdrowego klimatu. Ale ktoś musiał zrobić ten odważny krok. Jednym z pierwszych był włoski reżyser Fernando Di Leo w swym filmie nazywanym La Bestia uccide a sangue freddo zwanym również Asylum Erotica, The Beast Kills in Cold Blood, The Cold-Blooded Beast czy też Slaughter Hotel.

Włochy. Zawsze pociągające, słoneczne i warte odwiedzin. Nie inaczej jest w filmie - piękna, zielona, kojąca nerwy okolica. Nic więc dziwnego, że w wielkiej posiadłości na tym trochę, odludziu, umiejscowiono luksusowy azyl dla psychicznie wyczerpanych kobiet. Dom przypominający średniowieczny zamek pełen jest w środku średniowiecznej broni i narzędzi tortur. Wydaje się to być trochę niebezpiecznym pomysłem, biorąc pod uwagę stan nerwów kuracjuszek. Jest ich tutaj dość sporo, wszystkie ponętne i otoczone troskliwą opieką starego profesora Ostermana i jego kolegi, długowłosego Dr. Francisa Claya (Klaus Kinski). Z pensjonariuszek warto wymienić Annę nimfomankę (łączą ją niezdrowe stosunki ze swym bratem), Cheryl zakochaną w Klausie, czarnoskórą Marę - obiekt fascynacji siostry Helen. Gdy poznajemy całe towarzystwo nadchodzi czas na zawiązanie intrygi. Nocą ktoś zaczyna mordować zgromadzone tam kobiety, wykorzystując oczywiście zgromadzoną kolekcję broni. I to tyle, niedużo, prawda ?

Pierwszym minusem filmu jest oczywiście brak jakiejś większej intrygi. Nagle pojawia się morderca, zabija w dosyć kiepski sposób (uważni doliczyli się 14 ofiar) i w końcu ginie serwując nam trochę posoki na deser. Dlaczego to robił ? Dlaczego go tam zatrudniono ? Chyba się nie dowiemy. Drugim, to że wszystkie inne aspekty filmu, kobiety czy też możliwości jakie daje umieszczenie akcji filmu w takim miejscu, giną w powodzi golizny. Można nawet określić ten obraz mianem horroru soft - porno. Dominacja seksu jest tu niewątpliwa. Oczywiście nie żebym miał coś przeciwko nagości, w dodatku pięknych kobiet, ale podana w takich ilościach zaczyna nużyć i powszednieje. Sceny mordu dziś wywołują uśmiech politowania, szczególnie rysy na ciele ofiary spowodowane uderzeniem toporka, a wyglądające na zacięcie przy goleniu. Aktorom trudno się czasem przypatrzyć bo zaraz giną lub akcja przenosi się w inne miejsce. Za to Klaus Kinski jest szczęściarzem, każdy z nas chciałby robić w pracy to, co on robił w tym filmie. Przechadza się czasem po budynku, pali papierosa, pije drinki, a piękna Margaret Lee sama wpada mu w ramiona. Żyć nie umierać. Na dodatek został zdubbingowany. Pomimo tych wszystkich zarzutów film nie jest całkowicie nieudany. Posiada swój specyficzny włoski smaczek, urozmaicony występem znanych aktorów. Można go oglądnąć zapoznając się z dziełem korzystającym z osłabienia cenzury w Europie w tych latach. I ciekawostka na koniec - czyżby reżyser serwując nam w końcówce filmu masakrę kobiet w pokoju czerpał natchnienie z mordu, jakiego dokonał Richard Speck na 8 pielęgniarkach w 1966 roku ?

Screeny

HO, SLAUGHTER HOTEL HO, SLAUGHTER HOTEL HO, SLAUGHTER HOTEL HO, SLAUGHTER HOTEL HO, SLAUGHTER HOTEL HO, SLAUGHTER HOTEL HO, SLAUGHTER HOTEL HO, SLAUGHTER HOTEL

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ładne zdjęcia
+ Klaus Kinski
+ piękne kobiety

Minusy:

- prostota fabuły
- brak grozy
- mało Klausa Kinskiego
- nawet krwiste mordy giną w zalewie nagości i masturbacji


Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -