Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SEVENTH SIGN,THE

SEVENTH SIGN,THE

Siódmy Znak

ocena:4
Rok prod.:1988
Reżyser:Carl Schutz
Kraj prod.:USA
Obsada:Jurgen Prochnow, Michael Biehn, Demi Moore
Autor recenzji:Piekarz
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.13
Głosów:15
Inne oceny redakcji:

Apokalipsa Św. Jana opisuje koniec świata, koniec ludzkości. Film "Siódmy znak" stara się nam przedstawić co stanie się z ludzkością właśnie według Biblii.

Abby i Russell Quinn spodziewają się upragnionego dziecka, które lada dzień ma się narodzić. By zapewnić ich przyszłej pociesze jak najlepsze warunki, postanawiają wynająć drugie mieszkanie nad garażem lokatorowi. Po dłuższym czasie, gdy nikt się nie zgłaszał, pojawia się tajemniczy mężczyzna, który bez wahania wynajmuje mieszkanie od państwa Quinn. Abby, zaintrygowana tajemniczością ich nowego sąsiada, zaczyna dochodzić kim jest i czym się zajmuje. Prawda, którą z czasem odkrywa, jest wstrząsająca. Co gorsza to jej niespodziewanie przypadnie w udziale kluczowa rola w uratowaniu przyszłości świata.

Filmów o końcu świata było już tyle, że jakby je zliczyć, to by dnia zabrakło. Fabuła jest ciekawa, gdyż nawiązuje do Apokalipsy św. Jana, więc mamy kolejny film o tematyce bibilijnej. Jak to zazwyczaj bywa przy takich obrazach, można się domyślać, że będziemy mieli do czynienia ze złem piekielnym i elementami fabuły utrzymanymi w podobnej stylistyce. Realizatorzy nas jednak pod tym względem mile zaskoczyli, gdyż intryga tak jest pomyślana, że czarnymi charakterami w filmie są postacie, których byśmy nigdy nie podejrzewali o skrzywdzenie chociażby przysłowiowej muchy. Muzyka nie zapada w jakiś szczególny sposób w pamięć, ale nie przeszkadza w oglądaniu. Co więcej z czasem okazuje się przyjemnym dodatkiem do filmu. Gra aktorska, niestety, pozostawia wiele do życzenia. Co prawda Jurgen Prochnow zagrał bardzo poprawnie, nigdy wcześniej nie widziałem go w takiej roli, ale pozostali pierwszoplanowi odtwórcy, czyli Demi Moore i Michael Biehn nie stanęli na wysokości zadania przez co film dużo traci. Efekty specjalne nie są powalające, ale akurat w tym filmie nie są potrzebne lepsze. Nadmierna ich ilość mogłaby zepsuć nastrój niezwykłości. Jednak nie oszukując się, filmowi daleko do takich klasyków jak "The Omen" czy "The Exorcist", nie tylko pod względem fabuły, ale przede wszystkim właśnie atmosfery. Trudno jednoznacznie rozstrzygnąć czy "Siódmy znak" jest horrorem, czy może thrillerem, jednak w paru serwisach filmowych widnieje jako horror, dlatego zdecydowałem się go opisać. Uznanie go za horror ma swoje określone konsekwencje. Jako film grozy wypada kiepsko, momentów ściskających za gardło praktycznie nim nie znajdziemy, że o krwawych scenach nie wspomnę. Najgorszy jest, niestety koniec, w którym zamiast kulminacyjnej mocnej sceny, mamy aż do bólu sentymentalne zakończenie. Gdy łzy napłynęły mi do oczu, zrozumiałem że coś z tym filmem jest nie tak. Czy tak powinien kończyć się film określony mianem horroru?

Mimo wszystko warto sięgnąć po film Carla Schultza, gdyż jest to starannie zrealizowana, przyzwoicie zagrana kolejna opowieść o nadciągającej Apokalipsie i walce o ludzkość. Osoby, które będą oczekiwały równie wyśmienitej produkcji, jak wcześniej wspomniany "The Omen" czy "Dziecko Rosemery", muszą się przygotować na spory zawód, bo "Siódmy znak" to jednak nie ta klasa.

Screeny

HO, SEVENTH SIGN,THE HO, SEVENTH SIGN,THE HO, SEVENTH SIGN,THE HO, SEVENTH SIGN,THE HO, SEVENTH SIGN,THE HO, SEVENTH SIGN,THE HO, SEVENTH SIGN,THE HO, SEVENTH SIGN,THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawa gra Jurgena Prochnowa
+ ciekawa fabuła
+ orginalny pomysł na złych bohaterów

Minusy:

- słaba gra aktorów (oprócz Prochnowa)
- czy to aby horror??
- beznadziejne zakończenie, bliżej płaczu niż strachu
- nie ma się czego bać

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -