Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS

ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS

Zombie 5: The Kiling Birds

ocena:3
Rok prod.:1987
Reżyser:Claudio Lattanzi
Kraj prod.:Włochy
Obsada:Lara Wendel, Robert Vaughan, Leslie Cumming
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:5.5
Głosów:4
Inne oceny redakcji:
Ash J. Williams - 7

Gdy po raz pierwszy dostrzegłem tytuł "Zombie - Killing Birds" nie potrafiłem powstrzymać się od domysłów nad jego fabułą, bo niby o czym może traktować produkcja o tak ambiwalentnym tytule jak nie o ptakach-zombie?

Jakież chore uczucie musi ogarnąć powracającego z wojny wietnamskiej mężczyznę, który wyczerpany azjatyckim koszmarem, zamiast ciepłego przywitania w ramionach najbliższych zastaje w łóżku żonę z jej kochankiem... Odpowiedź wydaje się prosta... Mężczyzna chwyta za nóż i dokonuje krwawej zemsty zabijając śpiącą parę, a następnie także sąsiadów, którzy przez przypadek stali się świadkami tejże zbrodni! Z całej masakry, cało wychodzi jedynie kilkumiesięczne niemowlę... Mija kilka lat. Na miejscu masakry sprzed lat zjawia się niewielka grupa studentów, których zadanie polega na przeprowadzeniu badań związanych z rzadkimi gatunkami ptactwa. Tuż po przybyciu, młodzi spotykają niewidomego naukowca, który całymi dniami nagrywa i wsłuchuje się w dźwięki otaczających go zwierząt. Nieświadomi czyhającego na nich niebezpieczeństwa, studenci postanawiają kontynuować swe badanie i wprowadzają się do opuszczonej posiadłości. Niebawem okaże się jednak, że nie będą w niej sami...

Mym największym zarzutem w stosunku do tego filmu jest już w zasadzie sam jego tytuł, który mylnie może sugerować, że będziemy mieli do czynienia z kontynuacją kultowej produkcji z lat 70-tych. Tak się jednak nie dzieje, a film mimo że nie ma z nią nic wspólnego, nie ma także za wiele wspólnego z tytułowymi zombie. Efekty specjalne w "Zombie 5: Killing Birds" stoją na przeciętnym poziomie. Razi także ślimacze tempo akcji, oraz infantylne zachowanie głównych bohaterów. Film, do reprezentowanego gatunku, niczego nowego nie wniósł - wręcz przeciwnie - momentami wybitnie przypomina połączenie "Ptaków" Hitchcocka (początek) z "Mgłą" Carpentera i "Nocą żywych trupów" Romero (końcówka filmu), z tą tylko różnicą, że owe połączenie stoi na wyjątkowo kiepskim poziomie. Od strony fabularnej również nie jest kolorowo; cała historia jest mało wiarygodna, a motyw przewodni przypomina wymyśloną na poczekaniu opowiastkę dla niegrzecznych brzdąców.

Jest to więc film tylko dla najbardziej cierpliwych gore-maniaków albowiem jedynie ostatnie 20 minut zasługuje na uwagę.

Trzygroszówki

Ash J. Williams przyznał ocenę 7 i napisał:

film należy do udanych produkcji jednak arcydziełem nie jest. Są pewne momenty przestoju, w których praktycznie nic się nie dzieje. Szczególnie w tej kwestii dominuje pierwsze 30 min filmu. Jednak później akcja jak i klimat filmu robią się coraz ciekawsze, powodując, iż film zyskuje na wartości. Dobra muzyka i klimat filmu oraz spora ilość efektów gore dodatkowo utwierdzają nas w przekonaniu, że oglądanie tego filmu nie było straconym czasem. Ogólnie mówiąc polecam ten film i sądzę, że po przetrwaniu pierwszych 30 min oglądając dalej nie będziecie zawiedzeni.

Screeny

HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS HO, ZOMBIE 5: THE KILLING BIRDS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ kilka drastycznych scen
+ końćówka filmu (ostatnie 20 minut) nadrabia zaległości
+ zważywszy na ogromną liczbę "minusów" na uwagę zasługuje sprawny montaż

Minusy:

- nudny
- dialogi
- aktorstwo
- scenariusz
- ślimacze tempo akcji
- wiele zbędnych scen
- efekty specjalne
- zachowanie głównych bohaterów
- wprowadzający w błąd tytuł

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -