Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MINDHUNTERS

MINDHUNTERS

Łowcy Umysłów

ocena:7
Rok prod.:2004
Reżyser:Renny Harlin
Kraj prod.:USA / Holandia / Wielka Brytania / Finlandia
Obsada:Eion Bailey, Clifton Collins Jr, Will Kemp
Autor recenzji:Skaldi
Ocena autora:7
Ocena użytkowników:6.8
Głosów:41
Inne oceny redakcji:
Krzysztof Gonerski - 7
Skaraś - 7

Na jedną z wysp u wybrzeży Północnej Karoliny w XVI wieku przybyło ponad stu europejskich osadników. Dwa lata później przypłynął tam statek zaopatrzeniowy. Jednak, co dziwne osadnicy zniknęli bez śladu. Żadnych ciał, żadnych dokumentów, żadnego dowodu na to, że ktoś tam mieszkał. Jedynym śladem było słowo, wyryte na pniu jednego z drzew - "Croatoan". Marynarka wojenna USA zbudowała na wyspie kompleks militarny do celów ćwiczebnych. Agenci FBI często wykorzystują wyspę do ćwiczeń związanych z odbijaniem zakładników, oraz działań ofensywnych na małym terenie. Tak miało być i tym razem.

Harris znany z niekonwencjonalnych metod nauczania ma za zadanie wyłonić spośród swoich podopiecznych przyszłych agentów FBI. Ostatnim najważniejszym testem mają być ćwiczenia na jednej z wysp u wybrzeży Północnej Karoliny. Do grupki przyszłych detektywów dołącza Gabe Jensen, który ma być obserwatorem i jednocześnie ocenić skuteczność działań. Celem ćwiczeń jest odnalezienie śladów morderstwa, oraz znalezienie sprawcy. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy podczas oględzin zwłok, J.D. Reston uruchamia pułapkę. Mężczyzna zostaje zamrożony przez ciekły hel, po czym jego ciało rozpada się. Wszyscy wpadają w panikę. Postanawiają przerwać ćwiczenia i uciekać z feralnej wyspy. Dziwnym zbiegiem okoliczności łódka, która była jedynym środkiem transportu, wylatuje w powietrze. Wszystko staje się jasne... komuś bardzo zależy na ich śmierci.

Film już od samego początku trzyma nas w napięciu. Cała intryga jest przedstawiona bardzo dynamicznie, nie ma tu zastojów w akcji. Obsada jest mocną stroną filmu, można tu mówić o w pełni profesjonalnym aktorstwie. Jeśli do tego dołączyć ciekawą intrygę, doskonałe efekty specjalne, muzykę na najwyższym poziomie, możemy liczyć na dobry film. Wyścig z czasem, uciekające minuty, nerwowe spoglądanie na zegarek, pojawiające się w zastraszającym tempie trupy, oraz ukazanie najgorszych instynktów człowieka takich jak przesadnie chora podejrzliwość, daje to efekt, gdy nie można ruszyć się z fotela, aby nie stracić najlepszych momentów filmu. Nieraz łapałem się, gdy wydawało mi się, że wiedziałem, kto jest mordercą, ale się dziwiłem, gdy mój największy podejrzany okazał się tylko ofiarą. Morderca w wyrafinowany sposób zabija swoje ofiary, wykorzystuje ich słabości, zastawia skomplikowane pułapki oraz łamigłówki. Niezorganizowani, skłóceni ze sobą, błądzący po omacku, są łatwym celem dla swojego oprawcy.

Podsumowując "Mindhunters" jest produkcją, która powinna zadowolić widzów szukających mocnych wrażeń. Tym, którym podobał się "Oszukać przeznaczenie", czy "Dom na przeklętym wzgórzu" powinni jak najszybciej zaznajomić się z "Mindhunters".

Screeny

HO, MINDHUNTERS HO, MINDHUNTERS HO, MINDHUNTERS HO, MINDHUNTERS HO, MINDHUNTERS HO, MINDHUNTERS HO, MINDHUNTERS HO, MINDHUNTERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ szybka akcja
+ trzyma w napięciu do samego końca
+ Widowiskowe efekty specjalne
+ gra aktorów

Minusy:

- w sumie to tylko piekielnie wciągający thriller

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -