Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS

MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS

Mega rekin kontra krokozaurus

ocena:2
Rok prod.:2010
Reżyser:Christopher Ray
Kraj prod.:USA
Obsada:Gary Stretch, Sarah Lieving, Jaleel White
Autor recenzji:Krystian Szczegielniak
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Nic nie pozwala odsapnąć od natłoku myśli spowodowanych (od czasu do czasu) przytłaczającą codziennością równie dobrze, jak wieczorny seans cienia rozmyślań absolutnie nie wymagający. Choć konkurencja na tym polu jest ogromna, dość sztandarowym przykładem filmów pozbawionych cienia przekazu, stały się filmy o rekinach. Rekin ośmiornica, tornado rekinów, super rekin to tylko niektóre z egzotycznych gatunków tych okrytych złą (a z każdym kolejnym filmem coraz gorszą) sławą stworzeń. Tym razem na ekranach ponownie spotkamy przeogromnego megalodona, znanego choćby z filmu “Megashark vs. Giant Octopus”. Bestia na naszych oczach stoczy śmiertelną walkę z pradawnym Crocosaurusem, nie bacząc na nieustanne działania dywersyjne nic nie znaczących przedstawicieli rasy ludzkiej.

Nigel Putnam - myśliwy, podróżnik, pomniejszy oszust - żyje z dnia na dzień opowiadając naiwnym mieszkańcom afrykańskich wiosek, o grasujących w okolicy krwiożerczych stworzeniach, a następnie, niczym Geralt z Rivii, za stosowną opłatą pozbywając się rzeczonych bestii. Interes kręci się bez większych problemów do momentu, w którym Nigel zostaje wynajęty, aby pojmać potwora, do którego przebudzenia przyczyniły się prace w pobliskiej kopalni diamentów - gigantycznego krokozaurusa. Biedak nie zdaje sobie sprawy, że niewiele czasu minie, zanim wcielony w szeregi specjalnego oddziału do zwalczania zagrożeń przez charyzmatyczną agentkę Hutchinson, będzie zmuszony stoczyć walkę z kolejną, prehistoryczną bestią - potwornym megalodonem.

Cóż można napisać o filmie, który każdy może sobie streścić nawet bez oglądania go. Wielki, ryczący, wyskakujący na setki metrów ponad wodę rekin, zmierzy się w walce z równie ogromnym krokodylem, który choć odporny na rakiety i pociski wymierzane w niego przez wojska amerykańskie, bez problemu daje się uśpić pojedynczemu myśliwemu. Ludzkość po raz kolejny posłuży jedynie za publiczność, z zapartym tchem (w przeciwieństwie do widza) obserwującą widowisko. Armia bezskutecznie będzie ładować w potwory kolejne pociski, a dziesiątki czołgów i samolotów okażą się w ostateczności mniej efektywne niż podręczny generator eksplozji wulkanicznych (?!?) posiadany przez jednego z bohaterów. Wszystko to standardowo okraszone ekstremalnie miernymi efektami specjalnymi (szczególnie boli widok płetwy grzbietowej megalodona).

Przyjrzyjmy się teraz zaletom filmu (w porównaniu oczywiście do podobnych filmów, o jednakowym poziomie atrakcyjności oraz zbliżonej tematyce). Może się podobać fakt, że w porównaniu do wielu innych produkcji tego typu bohaterowie zdecydowanie rzadziej wpadają na debilne pomysły, przez co poziom głupoty wyciekającej z ekranu zdaje się być nieco mniej rażący. Dla osoby, która zapoznała się w życiu z większą liczbą podobnych tytułów, postacie mogą wydawać się znacznie bardziej barwne niż ich przeciętni odpowiednicy. Nigel oraz agentka Hutchinson jako protagoniści mogą się “podobać” i nie wydają się być jedynie nieodzownymi zapychaczami pojęcia - główny bohater.

Podsumowując: film jest bardzo słaby, czego widz absolutnie powinien się spodziewać. Oglądanie go można polecić wyłącznie w sytuacji, w której ktoś ma ochotę na produkcję tego typu, a nie ma pod ręką śmieszniejszego tytułu (przykładowo “Sharktopus vs Pteracuda”).

Screeny

HO, MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS HO, MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS HO, MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS HO, MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS HO, MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS HO, MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS HO, MEGA SHARK VS. CROCOSAURUS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ bohaterowie posiadają cień osobowości
+ głupota bije z ekranu w mniejszych ilościach niż można się było spodziewać
+ podręczny generator erupcji wulkanicznych, który przez cały film udawał, że służy do czegoś innego

Minusy:

- bardzo, bardzo słaby film

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -