Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MAN BEHIND THE SUN 3

MAN BEHIND THE SUN 3

Man Behind the Sun 3

ocena:2
Rok prod.:1994
Reżyser:Godfrey Ho
Kraj prod.:Hong Kong
Obsada:Au Shui Wai, Robert Mak (Tak Law), Cheung Jing, Jue Gong
Autor recenzji:Tomasz P.
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:1.57
Głosów:7
Inne oceny redakcji:

Seria ,,Men Behind The Sun� doczekała się 3 części zatytułowanej ,,Narrow Escape�. Pierwsze 2 odcinki przeraziły mnie bestialstwem i realizmem. Wydarzenia i postacie szczególnie z pierwszej części miały swoich odpowiedników historycznych, których ludzkość zapamiętała jako zbrodniarzy wojennych. Po części trzeciej spodziewałem się naprawdę mocnego kina. Niestety trójeczka okazała się najsłabszą częścią, a dla film nie powinien nosić nazwy tej krwawej serii.

Fabuła "Narrow Escape" nawiązuję do części pierwszej. W roku 1945 Japończycy pośpiesznie opuszczają Mandżurie. Członkowie dywizji 731 pozbywają się wszystkich dowodów swojej zbrodniczej działalności. Zniszczeniom ulegają laboratoria wraz z całą dokumentacją , a ostatni więźniowie giną od japońskich kul i gazu trującego. Niestety jeden z Japończyków biorący udział w akcji zacierania śladów ulega wypadkowi i doznaje zarażenia groźnym wirusem. Dywizja 731 ewakuowała się pociągiem do Japonii. Ich wiedza miała być w przyszłości użyteczna. Podczas tego odwrotu zarażony żołnierz, który asystował przy strasznych eksperymentach miewa halucynację nawiązujące do zdarzeń z laboratoriów diabła. Towarzysze żołnierza zaczynają się zastanawiać czy dalsza walka ma sens, a cały pociąg z zarażonym pasażerem wydaję się być jedną wielką bombą biologiczną.

Pierwsze dwie części wspominam bardzo dobrze. Mocne gore połączone z medyczną intrygą wzbudzało lęk i przerażanie. Co nowego zobaczymy w trójce? Niestety sceny budzące grozę trwają łącznie może 60 sekund. Na samym początku filmu, ujrzymy kilka powycinanych sekwencji skopiowanych w całości z części 1 i 2. Reżyserowi nie chciało się nawet nakręcić czegoś nowego, oryginalnego, a łączna długość trwania scen "pseudo gore" jest wielkim nieporozumieniem. Zastanawiałem się czy ja naprawdę oglądam właściwy film. Podsumowując część wizualną, to nie ujrzymy w tym filmie nic nowego, a tym bardziej czegoś strasznego. W zasadzie mogę powiedzieć, że akcja filmu kreci się wokół wagonu pociągu i konającego japończyka. Przypomniał mi się film pt."O psie który jeździł koleją" , który oceniam wyżej niż Narrow Escape. Zamysł fabularny jest słaby i mało przekonujący. Punktem kulminacyjnym "MBTS 3" była zmiana psychiczna i głęboka refleksja nad swoim wcześniejszym postępowaniem ,która wystąpiła u jednego z głównych bohaterów. Proces ten mimo szczytnego celu, przedstawiony został w sposób absurdalny i nieprzekonujący. Nie wiem kto mógłby się dać nabrać na taką tandetę. Kolejnym wątkiem since-fiction było przyznanie się jednego z członków oddziału, do koreańskiego pochodzenia. Nie wiem jak w elitarnej jednostce objętej najściślejszą tajemnicą mogło dojść do takiego absurdalnego błędu(można to porównać do sytuacji gdyby w elitarnych jednostkach SS znaleźli się nieoczekiwanie cyganie). Podkład muzyczny jest podobny do tego z dwóch pierwszych części i chyba on jest najmocniejszą stroną filmu. Cały film jest błędem i wymieniłem tylko część, które raziły mnie strasznie tandetnym wykonaniem, nie mającym nic wspólnego z MBTS.

Podsumowując, "MBTS 3" jest to film straszny. Niestety tylko pod względem realizacji i wykonania. Film stworzony został w zamyśle zarobienia łatwych pieniędzy, stosując zabieg wycinania scen z poprzednich części. Nie udało się tego zrobić dobrze. Zamiast przerażającego kina, do którego przyzwyczaiły nas poprzednie części, oglądamy film obyczajowy ze scenami gore trwającymi łącznie 60 sek., które żywcem wycięto z MBTS 1 i 2.

Screeny

HO, MAN BEHIND THE SUN 3 HO, MAN BEHIND THE SUN 3 HO, MAN BEHIND THE SUN 3

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ muzyka jest podobna do ścieżki z części 1 i 2

Minusy:

- cały film jest minusem
- wycinanie i wklejanie scen z części 1 i 2, w konsekwencji brak nowości
- zero klimatu przerażenia
- z krwawej serii MBTS ten odcinek zrobił film obyczajowy z 60 sekundową sekwencją gore, dozwolony od lat 15

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -