Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS

SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS

Satan's School for Girls

ocena:4
Rok prod.:1973
Reżyser:David Lowell Rich
Kraj prod.:USA
Obsada:Cheryl Ladd, Pamela Franklin, Kate Jackson
Autor recenzji:Dariusz Kick
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Kiedy Martha Sayers zostaje odnaleziona martwa w mieszkaniu swojej siostry Elizabeth, dla policji sprawa jest oczywista. Samobójstwo przez powieszenie. Tymczasem Elizabeth nie godzi się z taką oceną sytuacji i postanawia sama rozwikłać zagadkę zgonu Marthy. Udaje się do szkoły dla dziewcząt w Salem, gdzie prowadzi swoje śledztwo dzieląc się wątpliwościami, z kim popadnie, co będzie miało swoje konsekwencje.

Sięgając po tytuł Satan’s School for Girls, można by oczekiwać nieco campu, komedii czy przynajmniej gołych cycków. Wiemy przecież, jakie imprezy można zorganizować w akademiku a co dopiero, kiedy zajrzy tam sam Szatan. Po prostu musi się dziać. Gore, seks, seks i gore. No cóż, każdy, kto sięgnie po ten tytuł, może być pewien, że tego wszystkiego tutaj nie znajdzie. Film został nakręcony w latach siedemdziesiątych dla stacji ABC i jako „telewizyjniak” został wykastrowany już na starcie.

Niestety za słabym pomysłem, idzie równie słabe aktorstwo i nie pomaga obecność dwóch późniejszych Aniołków Charliego. Jedyne, co pozwala dotrwać do końca to czar VHS oraz czas produkcji ograniczony do siedemdziesięciu minut. Scena finałowa jest wyjątkowo słaba, ponieważ bardziej niż „gołych bab” czy campowej rozrywki, brakuje tutaj pomysłu na solidny scenariusz. Nawet, jeśli zgodzimy się, że w filmie udało się wykreować pewien klimat, jest to zbyt mało żeby uznać Satan’s School for Girls za udaną produkcję. W 2000 roku nakręcono serial pod tym samym tytułem z tą różnicą, że pierwowzór tłumaczono jako Szkoła Szatana a dzisiaj już mamy Diabelskie Gimnazjum. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Szatan w gimnazjum okaże się bardziej pomysłowy.

Screeny

HO, SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS HO, SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS HO, SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS HO, SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS HO, SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS HO, SATAN'S SCHOOL FOR GIRLS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ VHS
+ klimat
+ czas trwania filmu

Minusy:

- słaba gra aktorska
- kiepskie dialogi
- płytka fabuła

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -