Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE MASSACRE

ZOMBIE MASSACRE

Zombie Massacre

ocena:2
Rok prod.:2013
Reżyser:Luca Boni, Marco Ristori
Kraj prod.:Kanada / Niemcy / USA / Włochy
Obsada:Christian Boeing, Mike Mitchell, Tara Cardinal, Daniel Vivian, Carl Wharton
Autor recenzji:Dariusz Kick
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

Zombie Massacre możemy zaliczyć do „entej” produkcji eksploatującej nurt zombie movies, która niczego nie wnosi do gatunku. Produkcja stara się wykorzystać koniunkturę, ale nie proponuje niczego nowego.

Jeśli chodzi o fabułę, jest banalnie prosta. Rząd USA prowadził tajne badania nad bronią biologiczną. Eksperyment wymknął się spod kontroli, miasteczko zostało skażone a mieszkańcy zamienili się w zombi. Żeby ukryć swoje działania oraz chyba tylko przy okazji, zapobiec zombiastycznej apokalipsie, do miasteczka wysłana zostaje silna grupa - czworo uzbrojonych najemników. Cała reszta to już perypetie bohaterów, wśród których jest snajper, specjalista od materiałów wybuchowych, mistrzyni sztuk walki nie tylko wręcz oraz dowodzący całą wyprawą Jack.

Uwe Boll w swoich produkcjach miał filmy mniej i bardziej udane, natomiast ten należy zaliczyć do tych zdecydowanie słabszych. Żaden z aktorów nie potrafi przekonać, że jest tym, kogo „udaje” przed kamerą. Gra aktorska jest słaba, choć co najmniej dwójka z głównych bohaterów, ma na swoim koncie dość pokaźną filmografię. Brak wiarygodności bohaterów to nie jedyna bolączka. Lokacja, która próbuje udawać skażone miasteczko do bólu przypomina jakieś poprzemysłowe tereny. W zombiaka wystarczy rzucić pustą beczką, żeby mieć go z głowy a kiedy kończy się paliwo w samochodzie, to oczywiście tuż pod dystrybutorem.

Szkoda, że film nie jest tak zły, żeby był przynajmniej śmieszny. Tylko jedna postać, która dołączy pod koniec filmu wnosi odrobinę humoru. Niestety za mało. Dla miłośników kina niskobudżetowego, film będzie raczej umiarkowaną przyjemnością z naciskiem na umiarkowaną. Dla pozostałych, najlepiej omijać tą produkcję z daleka. Natomiast najbardziej zaskakujące jest to, że budżet Zombie Massacre wyniósł milion dolarów. Mówiąc o niskim budżecie, trzeba mieć świadomość jak względne to pojęcie. Znam filmy, które powstały za kilka tysięcy a mimo to Zombie Massacre nie może sobie przy nich stanąć. Biorąc pod uwagę jak dużą kwotę wydano można powiedzieć, że są to pieniądze wyrzucone w błoto. Jedynie zombi są w miarę udanym „produktem” a przynajmniej ci z pierwszego planu.

Screeny

HO, ZOMBIE MASSACRE HO, ZOMBIE MASSACRE HO, ZOMBIE MASSACRE HO, ZOMBIE MASSACRE HO, ZOMBIE MASSACRE HO, ZOMBIE MASSACRE HO, ZOMBIE MASSACRE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ charakteryzacja zombie
+ postać przedsiębiorcy

Minusy:

- gra aktorska
- dialogi
- fabuła
- reżyseria i cała reszta

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -