Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:JAWS 3

JAWS 3

Szczęki 3

ocena:3
Rok prod.:1983
Reżyser:Joe Alves
Kraj prod.:USA
Obsada:Dennis Quaid, Bess Armstrong, Louis Gossett Jr., Simon MacCorkindale, John Putch, Lea Thompson
Autor recenzji:Flaco
Ocena autora:3
Ocena użytkowników:3.8
Głosów:46
Inne oceny redakcji:
Piotr Sawicki - 3
Kinson - 2
Molly - 5

Czy rekin potrafi pływać do tyłu?
Czy rekiny potrafią wydawać dźwięki?
Czy rekiny potrafią w miejscu zahamować?
Czy warto, ten film zobaczyć?
Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, przeczytajcie resztę recenzji.

W parku wodnym, położonym u wybrzeży Florydy. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Znika jeden z jego pracowników, zwierzęta w nim przebywające, zaczynają robić się niespokojne. Wkrótce okazuje się, że na teren parku dostał się rekin. Grupa morskich biologów, pod dowództwem Kathryn Morgan (Bess Armstrong), postanawia go odłowić. Przeciwnego zdania jest, Michael Brody (Dennis Quaid), która uważa, że rekina należy zabić. Ma słuszne powody by nie lubić rekinów, już raz o mało przez nie, nie zginął (Szczęki 2). Rekina udaje się jednak schwytać. Podczas oględzin zwłok zaginionego pracownika, okazuje się jednak, że pojmany rekin nie mógł dokonać tego ataku, jest zbyt mały. Niebawem oczywiste staje się, że schwytany rekin to jedynie "dziecko" a jego rozjuszona matka, jest ciągle na wolności.

Czy rekiny potrafią pływać do tyłu? Nie. Czy rekiny potrafią wydawać dźwięki, ryczeć? Nie Czy rekiny potrafią w miejscu zahamować? Nie. Czy scenarzyści tego filmu o tym wiedzieli? Nie, i dlatego rekin w filmie "Szczęki 3" nie dość, że ryczy, to jeszcze pływa do tyłu i hamuje jak ferrari. Pomijam tu fakt, że jest monstrualnych rozmiarów, w końcu to "monster-movie". Niestety pierwsza część, wyreżyserowania przez Stevena Spielberga, postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, O ile cześć druga była znośna i dało się, ją bez bólu zobaczyć, to, co serwuje nam się tym razem jest nie do zaakceptowania. Nie dość, ze scenariusz jest idiotyczny, pełen wpadek merytorycznych. Dialogi są na poziomie najgorszych telewizyjnych telenowel. To w dodatku, efekty specjalne są tragiczne. To już, niektóre filmy z lat 50, posiadają bardziej przekonywujące efekty specjalne. I jeszcze te delfiny, to ma być trzymający w napięciu dreszczowiec, czy bajka dla 10 letnich dziewczynek. Samo końcowe ujęcie, to już totalny koszmar. Film, niestety boleśnie nam uzmysławia, gdzie tkwią korzenie całej serii "Szczęki". Są to korzenie, mocno utkwione w kiczowatych produkcjach, typu "monster-movies". O ile tamte filmy, po wielu latach nabrały innego wymiaru. Stały się nieomal kultowe, to niestety nie można tego samego powiedzieć o tym filmie.

Szczęki - majstersztyk. Szczęki 2 - do zaakceptowania. Szczęki 3 - żenada. To krótkie podsumowanie powie wam wszystko. Radzę, ten film omijać szerokim łukiem. Film nie ma nic do zaoferowania, poza krzywym, ironicznym uśmiechem, jaki może wywołać na waszych twarzach. Jeśli podobała wam się cześć pierwsza, to nie sięgajcie po tę. Po co psuć sobie dobre wrażenie. Jeśli jednak lubicie naiwne scenariusze, głupawe dialogi i logikę z księżyca, to radzę sięgnąć po któryś z "monster-movie" z lat 50-60, niż po tę produkcje. Gwarantuje, że wrażenia będą znacznie lepsze.

Screeny

HO, JAWS 3 HO, JAWS 3 HO, JAWS 3 HO, JAWS 3

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Obsada
+ To jest jedyny film Joe Alvesa

Minusy:

- Brak napięcia
- Naiwny, by nie powiedzieć głupi scenariusz
- Wygląd rekina
- "Efekty specjalne"
- Delfiny

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -