Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:GATHERING, THE

GATHERING, THE

Zgromadzenie

ocena:8
Rok prod.:2002
Reżyser:Brian Gilbert
Kraj prod.:USA / Wielka Brytania
Obsada:Christina Ricci , Stephen Dillane , Kerry Fox
Autor recenzji:Daleth
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:5.68
Głosów:59
Inne oceny redakcji:
bufik - 7
BartX - 3
Kinson - 3
Carmilla - 7

O filmie tym było dosyć głośno. Były wywiady z twórcami filmu jak i odtwórcami głównych ról oraz sporo reklam w mediach. Czy warto było robić taki (jak na nasz kraj) szum wokół tej produkcji ? Uważam, że tak gdyż fabuła jest wciągająca, a gra aktorów przekonywująca. Film ten nie jest straszny niestety, a można było z niego zrobić naprawdę straszny horror.

W Glastonbury wydarzyła się tragedia. Dwójka nastolatków, chcąca popodziwiać widoki ze wzgórza wpada do zakopanego pod nim starego kościoła. Ich wypad kończy się śmiercią, a przybyły na miejsce zdarzenia profesor Simon Kirkman stwierdza ,że świątynia ta jest pierwszym kościołem rzymskokatolickim i pochodzi z 1 wieku n.e. Co dziwne ukrzyżowany Chrystus jest zwrócony tyłem do ołtarza, a przed nim na ścianach zostały wyrzeźbione postacie obserwujące jego męki. W międzyczasie na jednej z dróg w pobliżu Ashby Wake zostaje potrącona przez Marion Kirkman ( żonę jednego z profesorów zajmujących się sprawą kościoła ), Cassie Grant ( w tę rolę wcieliła się Christina Ricci ). Okazuje się iż utraciła pamięć, w związku z czym trafia rezydencji profesora do czasu aż odzyska utracone wspomnienia. Na miejscu poznaje Michaela i Emmę - dzieci profesora Simona z pierwszego małżeństwa. Prowadzący pracę w kościele naukowiec dowiaduje się od swojego przyjaciela Luke'a, iż płaskorzeźba na ścianie świątyni nie powstała z myślą o Chrystusie tylko o ludziach którzy przyszli patrzeć na jego cierpienia.

"Przybyli by zobaczyć
Ze wschodu, z zachodu ,z miast i z krain.
Przybyli nie z czci dla Pana
ale z żądzy."


Wszystko wygląda bardzo dobrze do czasu, aż Cassie zaczynają męczyć dziwne halucynacje oraz prześladować dziwni ludzi. Stara się to wszystko znieść i tłumaczy sobie wszystko wypadkiem, jednak kiedy w jednej ze swoich wizji widzi okaleczonego Michaela postanawia chronić go za wszelką cenę. Z czasem dowiaduje się kto jest źródłem jej makabrycznych omamów i co gorsza po zobaczeniu fotografii ludzi znajdujących się na ścianach w starym kościele stwierdza, iż to oni są jej prześladowcami. Czy uda jej się powstrzymać wydarzenia mające doprowadzić do tragedii i jaka jest jej rola w tym wszystkim dowiecie się po zobaczeniu filmu.

Produkcja której reżyserem jest Brian Gilbert, a do której scenariusz napisał Anthony Horowitz jest pozycją godną polecenia. Lokacje w których dzieje się akcja są bardzo klimatyczne, a samo miasteczko ( Ashby Wake ) wygląda tak jakby było odizolowane od reszty świata. Jeśli chodzi o obsadę to główna uwagę powinniśmy zwrócić na odtwórczynię głównej roli, czyli Christinę Ricci, która bardzo dobrze potrafiła wczuć się w sytuację. Poza nią nie występują tutaj bardziej znani aktorzy ale przecież nie to jest najważniejsze, ważne jest to żeby aktorzy grali dobrze i przekonywująco, a to moim zdaniem się udało. Muzyka, której twórcą jest Anne Dudley, również wypada bardzo dobrze. Nadaje filmowi odpowiedni klimat i podkręca napięcie. Piszę tutaj o samych plusach "Zgromadzenia", gdyż minusów jest naprawdę mało. Jako jedyny i zarazem największy przyznaję mu za bardzo niski poziom straszenia. Po horrorze człowiek oczekuje trochę więcej, a tutaj nie ma się zbytnio czego bać.

Screeny

HO, GATHERING, THE HO, GATHERING, THE HO, GATHERING, THE HO, GATHERING, THE HO, GATHERING, THE HO, GATHERING, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ ciekawa fabuła
+ gra aktorów
+ ciekawe lokacje
+ muzyka

Minusy:

- niski poziom straszenia

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -