Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CRITTERS

CRITTERS

Critters

ocena:6
Rok prod.:1986
Reżyser:Stephen Herek
Kraj prod.:USA
Obsada:Dee Wallace-Stone, M.Emmet Walsh, Billy Green Bush, Scott Grimes, Nadine Van der Velde, Don Keith Opper
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:6.97
Głosów:74
Inne oceny redakcji:
Sabbath - 6
Kinson - 6
Flaco - 6
M@rio - 8

Bardzo lubię oglądać filmy z przeróżnymi stworkami (nawet jeśli nie są to horrory). Miałem niedawno okazję obejrzec jedną z takich produkcji i przyznam, że trochę się rozczarowałem.

Film rozpoczyna się ucieczką tytułowych bohaterów z więzienia na asteroidzie. W ślad za nimi rusza dwóch Łowców. Wszyscy na cel swojej podróży wybierają Ziemie. Statek stworków ląduje niedaleko farmy zamieszkałej przez czteroosobową rodzinę, z której przybysze postanawiają przyrządzić skromny posiłek. Natomiast Łowcy szukający zbiegłych więźniów robią drobne zamieszanie w mieście.

Trochę się zawiodłem podczas oglądania, ponieważ spodziewałem się czegoś "mocniejszego", a tu dostałem skromny film, który tak naprawdę nie jest horrorem. Ale o tym za chwilę… Parę słów wypada poświęcić charakteryzacji Crittersów, która prezentuje się bardzo dobrze i z pewnością może wystraszyć dzieci poniżej dwunastego roku życia. Ogólnie efekty specjalne są świetne (pamiętajcie, że jak na czasy, w których w film powstawał, było to spore osiągnięcie). Aktorzy, także wypadli przyzwoicie. Muzyka natomiast doskonale odzwierciedla to, co się dzieje na ekranie (jej twórcą był David Newman). Niestety, film NIE jest horrorem. Można go raczej zaliczyć do tzw. komedii science fiction. Jednak nie jest zupełnie pozbawiony cech filmów grozy, np. sceny, w których "kosmiczni przyjaciele" gryzą swe ofiary.

Film jest dobry, ale nie można mówić o rewelacji. Poświęcenie wolnego wieczoru na obejrzenie „Crittersow” na pewno nie będzie stratą czasu. A poza tym, gdy mam zły humor, futrzani kosmici, zawsze skutecznie mi go poprawiają.

Screeny

HO, CRITTERS HO, CRITTERS

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ stworki
+ poprawia nastrój

Minusy:

- NIE jest to horror
- pogmatwana fabuła

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -