Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:SNOWBEAST

SNOWBEAST

Śnieżna Bestia

ocena:6
Rok prod.:1977
Reżyser:Herb Wallerstein
Kraj prod.:USA
Obsada:Bo Svenson, Yvette Mimieux, Robert Logan, Clint Walker
Autor recenzji:Joanna Konik
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:--
Głosów:0
Inne oceny redakcji:

W historii kina co jakiś czas pojawiają się filmy traktujące o tajemniczej śnieżnej istocie. Czasem jest to Yeti, czasem Chupacabra, jednak jakkolwiek nie nazywałoby się tajemnicze zwierzę, jest ono rozpoznawalne jedynie poprzez pozostawione na śniegu ogromne ślady stóp. Podobnie jest też w wypadku filmu „Snowbeast” - kiedy to mamy do czynienia ze Śnieżną Bestią, która niewidoczna dla ludzi pozostawia po sobie jedynie zakrwawione szczątki ofiar.

Ogromny stok narciarski w stanie Colorado ze względu na swoją wielkość jak też malownicze położenie odwiedzany jest przez rzesze narciarzy i turystów. Sielski klimat kurortu zostaje zaburzony w momencie odkrycia pierwszego rozszarpanego w bestialski sposób ciała. Tony Rill, tamtejszy trener narciarski postanawia na własną rękę odkryć tożsamość tajemniczego zabójcy. W tym celu zaprasza zaprzyjaźnione małżeństwo Sebergów, które trudni się kręceniem reportaży na temat Yeti, by wspomogło jego poszukiwania od strony praktyczno-naukowej. Przyjaciele chętnie przyjmują zaproszenie i razem z Tonym przemierzają górskie szczyty w poszukiwaniu śnieżnej bestii.

Film, jakim jest "Snowbeast", mówi o tajemniczej istocie zamieszkującej górskie szczyty, która nie wiedzieć czemu, zabija bogu ducha winnych turystów. Jest to o tyle ciekawe, że osobnik ten jest bliżej niezidentyfikowanym zwierzęciem o nadnaturalnych siłach. Co więcej, ukazany jako coś nieokreślonego, pojawiającego się tylko po to, by zabić swoją ofiarę. Nic o nim nie wiemy, przez co mamy wrażenie, że jest złem wcielonym. Nie mniej jednak cały czas napotykamy jakiś niedosyt w samym ukazaniu zabójcy. Tego typu ukazanie potwora byłoby ciekawsze, gdyby film prowadzony był z punktu widzenia tejże istoty. Tymczasem obraz wydaje się bardziej opowiadać o przepięknych zimowych krajobrazach niż o tajemniczej bestii, której nie widać, a jedynie słychać w trakcie zabijania kolejnej ofiary.

Po zapoznaniu się z tym dziełem można powiedzieć jedno - dobry scenariusz, czy też pomysł na niego, nie gwarantuje nakręcenia udanego filmu. W opisywanym przez mnie obrazie widzimy bardzo dobrze grających aktorów oraz całkiem udane zdjęcia wykonane w przepięknych krajobrazach. A jednocześnie rzuca się w oczy niezdecydowanie reżysera co do ukazania kluczowej postaci w filmie. To pozostawia w widzu największy niedosyt, gdyż niewiele więcej musieli dać z siebie twórcy, by film ten był bardzo udanym obrazem.

Screeny

HO, SNOWBEAST HO, SNOWBEAST HO, SNOWBEAST HO, SNOWBEAST HO, SNOWBEAST HO, SNOWBEAST HO, SNOWBEAST HO, SNOWBEAST

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ dobór i gra aktorów
+ dobry pomysł na film
+ piękne krajobrazy

Minusy:

- nieudolna reżyseria

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -