Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY

CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY

Narzeczona Laleczki Chucky

ocena:4
Rok prod.:1998
Reżyser:Ronny Yu
Kraj prod.:USA
Obsada:Jennifer Tilly, Katherine Heigl, Nick Stabile, Brad Dourif
Autor recenzji:phibes
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:5.44
Głosów:62
Inne oceny redakcji:

Laleczka Chucky powraca po raz czwarty. Tym razem w łagodniejszej wersji znanego nam z poprzednich części gumowego mordercy. Co więcej, Chucky nie działa już sam - w zbrodniach towarzyszy mu również gumowa narzeczona, Tiffany. Co wyjdzie z tego połączenia...?

Rozczłonkowaną Laleczkę Chucky odnajduje Tiffany (Jennifer Tilly) - dziewczyna Charlesa Lee Raya - seryjnego mordercy, którego dusza znajduje się w owej lalce. Dziewczyna postanawia przywrócić Chucky'ego do życia i tak też czyni. Po zszyciu go i wypowiedzeniu zaklęcia - laleczka znów jest gotowa do ponownej zbrodniczej profesji. Głównym powodem, dla którego Tiffany zajęła się jego ożywieniem, była chęć wyjścia za mąż za Chucky'ego. Jednak Chucky miał inne plany i nie miał zamiaru stanąć na ślubnym kobiercu. Jak nie trudno się domyśleć dochodzi między nimi do konfliktu - z czego obronną ręką wychodzi tylko lalka. Dziewczyna ginie porażona prądem. Laleczka jednak, dzięki magii sprawia, że dusza dziewczyny przenosi się do ciała lalki płci żeńskiej. Od tej chwili grozę siać będzie morderczy duet, którego jedynym celem jest: dostać się za wszelką cenę na cmentarz, gdzie został pochowany Charles Lee Ray. W jego trumnie, bowiem znajduje się medalion, który pozwoli lalkom znów przybrać ludzką postać. W dotarciu do grobu nieświadomie mają im pomóc: Jesse (Nick Stabile) i Jade (Katherine Heigl). Młoda para, by ze sobą być, musi uciekać z miasta przed przeciwnym ich związkowi wujem Jade. Laleczki podczas podróży ujawniają swe mordercze zdolności, zabijając tych, którzy stają im na drodze. Jesse i Jade nie wiedzą, że ich ciała mają pomóc Chucky'emu i Tiffany w przybraniu cielesnej postaci.

Laleczka Chucky w "Bride Of Chucky" nie jest już tym, czym była kiedyś. Pamiętam, jak oglądając „Child's Play”, można było się bać, a tu -co najwyżej, można się śmiać, bo naprawdę jest z czego. Z horrorem ta cześć ma coraz mniej wspólnego, co nie oznacza, że Chucky jest całkowicie przegrany. Co prawda jest parę morderstw, ale to już nie to, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie trzy części. Kiedyś postać Chucky'ego była straszna i raczej nikt nie chciałby się z nią spotkać, a w "Bride Of Chucky" nie jest to tak do końca oczywiste. Oglądając film, w którym dwie lalki próbują stać się na powrót ludźmi, by być na zawsze razem, odczuwa się raczej współczucie i sympatie dla nich, a nie przerażenie. Tym bardziej, że przez większość filmu laleczki współdziałają ze sobą, pomagają sobie i okazują sobie czułości (dochodzi nawet do kontaktu seksualnego między nimi !). Mimo to obejrzałem ten film z zainteresowaniem, bez jednego ziewnięcia, od początku do końca.

Produkcja Ronny`ego Yu ma to "coś" i dlatego fanów złej lalki nie trzeba chyba przekonywać do obejrzenia tej pozycji. Jedno jest pewne - motyw tytułowego bohatera można ciągnąć w nieskończoność. Przekona nas o tym zakończenie "Bride Of Chucky". Trzeba się jednak zastanowić, czy ciągnięcie tej serii w nieskończoność, wyjdzie Chucky'emu na dobre? Zdania zapewne będą podzielone. Pewne jest natomiast, że horror o lalce Chuchy przechodzi powoli w komedio-horror, co już nie każdemu może przypaść do gustu. Od strony technicznej film, jak zwykle, prezentuje się dobrze. Szkoda tylko, że w tej części zbyt wiele efektów nie zobaczymy. Warto zwrócić też uwagę na muzykę, która według mnie jest bardzo dobrze dopasowana do postaci Chucky'ego (np.: muzyka Roba Zombie'ego).

Screeny

HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY HO, CHILD'S PLAY 4: BRIDE OF CHUCKY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ muzyka
+ Chucky
+ zakończenie, którego kontynuację zobaczymy w "Seed Of Chucky"

Minusy:

- przejście z horroru do horror-komedii
- zakochany Chucky?

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -