Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE MOVIE

ZOMBIE MOVIE

Zombie Movie

ocena:6
Rok prod.:2005
Reżyser:Ben Stenbeck
Kraj prod.:Nowa Zelandia
Obsada:Jason Docherty, Simon Niblet, Ben Stenbeck, Des Morgan,
Autor recenzji:Skaraś
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:4
Głosów:1
Inne oceny redakcji:

Temat zombie movies to niewyczerpana skarbnica pomysłów i jeszcze przez długie lata można będzie zobaczyć obrazy utrzymane w tej konwencji. O ile jednak profesjonalni twórcy nie bardzo chcą kręcić filmy o chodzącej śmierci, o tyle niezależnych fanów nie powstrzyma nic od zrobienia takowej produkcji, a gdy owi fani mają niezłe zaplecze techniczne może z tego powstać naprawdę ciekawa produkcja.

Trzech przyjaciół Darryn, Sam i Paul utkwiło pośrodku stada zombie w samochodzie pozbawionym benzyny. Pozostając bezpiecznymi w samochodzie obmyślają jak tu ujść z życiem i wydostać się z ich nieciekawej sytuacji. Prawdziwy horror i desperacja zaczyna się, gdy kończą się papierosy...

„Zombie Movie” to krótki metraż trwający zaledwie 15 minut razem z napisami początkowymi i końcowymi. Wyreżyserował go Ben Stenbeck (rekwizytor broni i zbroi w trylogii „Lords of the Rings”), który był również jednym z trójki głównych aktorów, a także scenarzystą. Drugim scenarzystą był Michael J. Asquish (projektant i rzeźbiarz „Lords of the Rings”). Reszta ekipy filmowej również miała coś wspólnego z kręceniem trylogii Petera Jacksona. Historia przedstawiona w tym króciutkim filmie sprowadza się jedynie do krótkich dialogów między trójką przyjaciół, zabijania czasu w tej ograniczonej przestrzeni zajęciami takimi jak zabawa resztkami jedzenia, strzelaniem do żywych trupów z wiatrówki oraz próbach ujścia z życiem, a zwieńczona jest zabawnym i przewrotnym zakończeniem. Aktorzy zagrali w przekonujący i ciekawy sposób, praca kamer jak i zdjęcia są bez zarzutu, a charakteryzacja zombie stoi na bardzo wysokim poziomie, biorąc pod uwagę, że jest to produkcja amatorska, czy też na wpół amatorska. Największym minusem filmu, jest jego długość, a dokładnie powiedziawszy „krótkość”. Gdyby „Zombie Movie” rozciągnąć do powiedzmy jednej godziny byłby to z pewnością jeden z lepszych niezależnych filmów o zombie, a tak dostajemy jedynie króciutką opowiastkę w niezłym stylu pozostawiającą jednak niedosyt. Nie ma tu ani krztyny napięcia, czy grozy, nie ma również żadnych scen gore, mimo to film ogląda się z przyjemnością i jest to dobra odskocznia od typowych horrorów.

Screeny

HO, ZOMBIE MOVIE HO, ZOMBIE MOVIE HO, ZOMBIE MOVIE HO, ZOMBIE MOVIE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ zabawny
+ dobry make-up zombie
+ niezłe aktorstwo
+ dobra realizacja

Minusy:

- szkoda, że taki krótki

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -