Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHILD'S PLAY 2

CHILD'S PLAY 2

Laleczka Chucky II

ocena:5
Rok prod.:1989
Reżyser:John Lafia
Kraj prod.:USA
Obsada:Alex Vincent, Jenny Agutter, Gerrit Graham, Christine Elise, Brad Dourif (głos lalki Chucky)
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:5
Ocena użytkowników:6.88
Głosów:60
Inne oceny redakcji:
Drachu - 5
Sabbath - 5
Flaco - 5
bufik - 4
M@rio - 7

Sequel jednego z najpopularniejszych filmów o morderczej laleczce.

Szczątki Chucky'ego zostają znalezione przez jednego robotników z fabryki zabawek - Play Pals. W trakcie naprawienia lalki, ginie jeden z pracowników. Nikt nawet nie podejrzewa, że jest to wina tytułowego bohatera. Dyrektor, jednemu ze swoich "pachołków", każe się pozbyć zabawki. W tym czasie, chłopiec - Andy [znany z poprzedniej części] przebywa w sierocińcu i za pomocą lekarzy stara się zapomnieć o koszmarze związanym z lalką z serii Play Pals. Niebawem znajduje się małżeństwo, które chce go zaadoptować. Pod koniec dnia, w którym nasz mały bohater, znalazł nowy dom, "pachołek", który był zobowiązany do pozbycia się Chucky'ego zostaje zamordowany. Na dodatek "killing-doll" dowiaduje się, gdzie przebywa Andy i postanawia go odnaleźć, aby przejąć kontrolę nad jego ciałem. Jeśli mu się to nie uda, dusza mordercy zostanie w zabawce na wieki. I tak oto zaczynają ginąć następne osoby, m.in.: nowa nauczycielka Andy'ego i przybrany ojciec. Po tym incydencie, dzieciak wraca z powrotem do sierocińca. Nikt nie chce mu uwierzyć, że za serię morderstw odpowiada lalka. Dopiero jego przybrana siostra – Kelly, poznaje prawdę - niestety jest już za późno. Ginie pani, która zaadoptowała Andy'ego, a Kelly ledwo co uchodzi z życiem z pojedynku z Play Palem. Zostaje przez niego uprowadzona i jej zadaniem jest dowiezienie Chucky'ego do chłopca. Koszmar kończy się w fabryce zabawek, ale czy na pewno ?

Często jest tak, że gdy jakiś film odniesie sukces, to wytwórnia postanawia wydać kolejną część/części. Czasem są one dobre, a czasem beznadziejne. W wielu przypadkach pojawia się ta druga opcja. W "Child's play 2" jest jednak inaczej. Mimo, iż jest to tylko sequel, to naprawdę warto go zobaczyć. W filmie nie ma czasu na nudę - cały czas coś się dzieje i jest to niewątpliwy plus obrazu Johna Lafii. Muzyka oprócz tego, że jest świetna, to odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki niej w filmie jest atmosfera, która trzyma widza w napięciu i niepewności. Co do kreacji Chucky'ego, to jest ona znakomita - z pozoru niewinna laleczka, a za plecami maniakalny morderca. W szczególności podobały mi się miny, które stroił, gdy się złościł. Sposoby, którymi morduje są w miarę pomysłowe i ciekawie wykonane, np. uduszenie workiem foliowym, czy zabicie przy użyciu zwykłej linijki. Oprócz tego pojawiają się także akcenty komediowe, np. szantaż przy użyciu pistoletu na wodę). Wszystko to sprawia, że film można zaliczyć do komedio-horroru. Gra aktorów jest dobra i nie trąci amatorszczyzną. Na szczególną uwagę zasługuje jednak Brad Dourif – użyczający głosu Chucky'emu. Głos został dopasowany wprost idealnie i bardzo przyjemnie się go słucha. Jeszcze co nieco o scenerii. Akcja rozgrywa się w wielu miejscach, m.in.: szkoła, dom, sierociniec, ulica, itd. Jednak najlepsze wrażenie z nich wszystkich sprawiała fabryka zabawek. Te wszystkie maszyny robiące zabawki i tuziny pudeł z lalkami sprawiały naprawdę miłe wrażenie.

"Child's play 2" jest naprawdę udanym sequelem i polecam go wszystkim, którzy polubili pierwszą część. A ci, których nie uraczyła "Laleczka Chucky 1", niech obejrzą jej kontynuację - gwarantuję, że nie będziecie zawiedzeni.

Screeny

HO, CHILD'S PLAY 2 HO, CHILD'S PLAY 2 HO, CHILD'S PLAY 2 HO, CHILD'S PLAY 2 HO, CHILD'S PLAY 2 HO, CHILD'S PLAY 2

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ Chucky
+ muzyka
+ humor

Minusy:

- niepotrzebne przeciąganie końca filmu (Ten sam błąd co w części pierwszej)

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -