Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHEERLEADER MASSACRE

CHEERLEADER MASSACRE

Masakra Cheerleaderek

ocena:2
Rok prod.:2003
Reżyser:Jim Wynorski
Kraj prod.:USA
Obsada:Tamie Sheffield, Charity Rahmer, Erin Byron, Leonard Johnson, Summer Williams, Julie Corgill, Brinke Stevens
Autor recenzji:Mr Filth
Ocena autora:2
Ocena użytkowników:2.27
Głosów:11
Inne oceny redakcji:
Flaco - 2
Skaldi - 1

W ostatnich czasach powstaje mało ciekawych slasherów. Jak już się jakiś pojawi to, jest on zwykle produkcją niskobudżetową, w której przodują aktorzy-amatorzy. Filmy tego typu są zwykle niewarte oglądania. Jednak czy na pewno?

Pięć tytułowych bohaterek wraz z trenerką i jej dwoma pomocnikami wyruszają na wycieczkę. Podczas przejażdżki przez góry, zaczynają się problemy z samochodem, a nadchodząca zamieć śnieżna tylko pogarsza ich sytuację. Zmuszeni do szukania schronienia młodzi ludzie, znajdują wreszcie domek górski, którego bogate wyposażenie (alkohole, jedzenie, zabawki, itp) sprawia, że czują się w nim jak u siebie. Postanawiają spędzić tam noc. W międzyczasie w okolicy ginie turystka, a w szkole naszych cheerleaderek dochodzi do mordu. Policja zaczyna poszukiwania zabójcy. Pierwszy na jego trop wpada przyjaciel miejscowego szeryfa mieszkający niedaleko naszych bohaterek. Niewiele brakowało, a zginąłby on z rąk "czarnego charakteru". Zaczyna się wyścig z czasem. Czy policja zdąży dojechać do górskiej chatki, zanim zostaną wymordowani wszyscy jej tymczasowi mieszkańcy ?

Niskobudżetowy charakter produkcji nie zachęcał mnie do jej oglądania, ale pocieszała mnie myśl, że jest to slasher. Na dodatek grają w nim bardzo ładne aktorki - amatorki. Są także aktorzy, którzy (podobnie jak dziewczyny) nie przywykli do występowania na ekranie. Jak przystało na tego typu film - na początku nie wiemy, kto jest mordercą i jakim kieruje się motywem. Tak jak i w większości poprzednich slasherów nasz zabójca ginie z rąk ostatnio ocalałego bohatera. Jednak tym razem... nie, tego Wam nie zdradzę. Słuchając oprawy dźwiękowej, widz od razu dostrzega, że na film nie wydano zbyt dużej ilości pieniędzy. To samo tyczy się scen, w których przelewana jest krew. W "Masakrze cheerleaderek" nie ma specyficznego klimatu, który trzymałby oglądającego w napięciu i sprawiał, że nie mógłby usiedzieć w jednym miejscu. W sumie ogląda się go bez zbytniego zainteresowania. Można powiedzieć, że miejscami nuży.

Dlaczego więc dałem mu "2", a nie "1" ? Odpowiedź jest prosta: bardzo lubię slashery. Niestety, czas ich świetności już minął, więc cieszę się z każdego, jaki powstał. A skoro grają w nim bardzo ładne aktorki [szczególnie trenerka], to dlaczego miałby się nie podobać? Polecam tylko fanom slasherów lub osobom lubującym się w tanich produkcjach

Screeny

HO, CHEERLEADER MASSACRE HO, CHEERLEADER MASSACRE HO, CHEERLEADER MASSACRE HO, CHEERLEADER MASSACRE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ aktorki
+ kolejny slasher

Minusy:

- wykonanie i cała reszta

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -