Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:CHANGELING, THE

CHANGELING, THE

Zemsta Po Latach

ocena:8
Rok prod.:1980
Reżyser:Peter Medak
Kraj prod.:Kanada
Obsada:George C.Scott, Trish Van Devere, Melvyn Douglas
Autor recenzji:Sabbath
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.9
Głosów:49
Inne oceny redakcji:
Majster - 8
Flaco - 8
bufik - 7
GrzEGOrz - 7
Drachu - 6
Molly - 8
Molly - 9
Ash J. Williams - 8
Kamiko - 8
M@rio - 8

Znudzeni i zniechęceni współczesnymi horrorami o duchach, fani gatunku nie powinni załamywać rąk. Wciąż mamy przecież wiele świetnych produkcji z lat ubiegłych, o których niejeden z Nas już zapomniał. Oto jedna z nich...

John Russel jest kochającym mężem i ojcem kilkuletniej córeczki. Niestety, na skutek tragicznego splotu zdarzeń dochodzi do koszmarnego wypadku, który kończy się śmiercią jego najbliższych. Mężczyzna przez długi okres nie potrafi dojść do siebie jednak z czasem postanawia zacząć wszystko od nowa i zapomnieć o przeszłości. Utalentowany muzyk przeprowadza się więc do nowej posiadłości w Seattle, gdzie obejmuje posadę nauczyciela w Akademii Muzycznej. Wspomnienia jednak szybko wracają, a świecące pustkami nowe domostwo, z każdą chwilą wydaje się skrywać w sobie wiele mrocznych tajemnic. Pewnego dnia, zaniepokojony John odkrywa w nim tajne pomieszczenie, a wraz z nim odnajduje dziecięcy notatnik. Z czasem, dom nawiedza seria dziwnych zjawisk w rezultacie, których mężczyzna, z pomocą znanego medium i swych przyjaciół, postanawia przeprowadzić seans spirytystyczny...

"The Changeling" to jeden z najciekawszych horrorów o duchach. Na uwagę zasługuje przede wszystkim genialna praca kamer oraz mroczna muzyka, dzięki której film staje się wyjątkowo tajemniczy i klimatyczny. Miłośnicy klasycznych ghost-story nie powinni czuć zawodu gdyż stopniowo rozwijająca się fabuła pozostaje zagadkowa, aż do samego końca. W całości nie zabraknie także elementów detektywistycznych, które wyróżniają wiele produkcji kanadyjskich.

Reasumując. "The Changeling" to pozycja obowiązkowa dla każdego prawdziwego miłośnika ghost-story. Zaznaczyć należy jednak, iż nie jest to film dla fanów dynamicznej akcji i horrorów-gore. Tu całość zbudowana została w oparciu o klimatyczną atmosferę, która w przypadku tej produkcji zasługuje na gromkie brawa!

Trzygroszówki

Kamiko przyznał ocenę 8 i napisał:

Film w starym dobrym stylu. Wspaniałe ujęcia, niezapomniana atmosfera grozy i smutku. Takie filmy ogląda się z największą przyjemnością.

Screeny

HO, CHANGELING, THE HO, CHANGELING, THE HO, CHANGELING, THE HO, CHANGELING, THE

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ mroczna, gotycka atmosfera
+ klimatyczny podkład muzyczny
+ wspaniały dowód na to jak wiele zależy od talentu reżysera
+ scena z seansem spirytystycznym (jedna z najlepszych w historii ghost-story)
+ zdjęcia / scenografia / praca kamer
+ poprawne aktorstwo

Minusy:

- wątki detektywistyczne, w drugiej połowie filmu, stają się nudne / film mógłby trwać nieco krócej

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -