Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MASTERS OF HORROR II, Ep. 02 : FAMILY

MASTERS OF HORROR II, Ep. 02 : FAMILY

Mistrzowie horroru II, Ep.02 : Rodzina

ocena:6
Rok prod.:2006
Reżyser:John Landis
Kraj prod.:USA
Obsada:George Wendt, John B. Scott, Meredith Monroe, Matt Keeslar, Hayley Guiel,
Autor recenzji:Raq
Ocena autora:6
Ocena użytkowników:5.17
Głosów:6
Inne oceny redakcji:
Skaraś - 8

Nadszedł czas na bliskiego krewnego Norman’a Bates’a - powitajmy Harolda.

Po raz drugi w serii "Masters of Horror" John Landis serwuje widzom horror o zabarwieniu humorystycznym. Podobnie jak w przypadku jego odcinka z sezonu pierwszego („Deer Woman”), „Family” jest produkcja przeciętną, nie wybijającą się pod żadnym względem. Głównymi bohaterami są Celia i David Fuller’owie, oraz ich sąsiad Harold. Pewnej nocy młodzi małżonkowie wjeżdżają swoim samochodem w murowaną skrzynkę na listy Harold’a. Następnego dnia skrzynka jest już naprawiona, Celia i David postanawiają jednak przeprosić za swoje zachowanie. Harold, jak przystało na dobrego sąsiada, zaprasza ich do siebie. Od tej pory życie Fuller’ów nie będzie już takie jak dotychczas.

Przed seansem tego odcinka postanowiłem zaznajomić się co nieco z dotychczasowymi osiągnięciami reżysera filmu, John’a Landis’a. Amerykanin w swojej karierze reżyserskiej ma wprawdzie na koncie kilka horrorów ( w tym "Amerykańskiego wilkołaka w Londynie"), ale znakomitą większość jego produkcji stanowią komedie (m.in. słynni "Blues Brothers"). Komediowy ton daje się odczuć podczas oglądania „Family”, które nosi piętno poprzednich dokonań. Podobnie, jak w przypadku „Deer Woman”, widz od początku wie o co chodzi. Wszystko podane jest na tacy tak, aby ten nie musiał się wysilać a jedynie cieszył się prezentowanymi scenami. Na pochwałę zasługuje postać Harold’a, który na swój sposób podobny jest do sławnego już Norman’a Bates’a . Obaj zabijają przez swą chorobliwą potrzebę bliskości drugiej osoby. O ile Norman’em kierowała wykreowana w umyśle zmarła matka, o tyle Harold’em kieruje potrzeba stworzenia idealnej, wymarzonej rodziny. Ta potrzeba zresztą jest motorem napędowym całej historii. Aktorzy odegrali swoje role jak należy, nie widać sztuczności w ich grze, postacie są wyraziste, dzięki czemu odbiorca łatwo się z nimi identyfikuje. Co do oprawy dźwiękowej to zapewne zestawienie makabrycznych obrazów i muzyki rozrywkowej, dla wielu wyda się pomysłem co najmniej dziwnym, jednak w przypadku „Family” takim z pewnością nie jest. Głównym mankamentem tej produkcji jest, że nie straszy ona praktycznie ani odrobinę. Widz który liczy na przerażający obraz, po którym będzie bał się zasnąć z całą pewnością się zawiedzie. Jeśli jednak oczekuje po prostu miłego filmu, o lekkim zabarwieniu humorystycznym, na pewno będzie zadowolony.

Trudno jest podsumować ten odcinek, a to dlatego że, ocena zależy od tego na co liczymy przed włączeniem „Family”. Jeśli kogoś odrzuca prosta fabuła i lekki humor (mimo wszystko w „Deer Woman” było go o wiele więcej), to na pewno nie jest to film dla niego. Jeśli jednak te aspekty w żaden sposób mu nie wadzą, z pewnością będzie zadowolony. Liczyłem co prawda na nieco więcej, aczkolwiek nie żałuję czasu spędzonego przed ekranem i pewnie nie raz odświeżę sobie tę produkcje.

Screeny

HO, MASTERS OF HORROR II, Ep. 02 : FAMILY HO, MASTERS OF HORROR II, Ep. 02 : FAMILY HO, MASTERS OF HORROR II, Ep. 02 : FAMILY HO, MASTERS OF HORROR II, Ep. 02 : FAMILY HO, MASTERS OF HORROR II, Ep. 02 : FAMILY

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ przyzwoita gra aktorów
+ dobra oprawa dźwiękowa
+ humor

Minusy:

- niektórych może drażnić... humor
- prosta fabuła
- nie straszy!

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -