Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:ZOMBIE HONEYMOON

ZOMBIE HONEYMOON

Zombie Honeymoon

ocena:8
Rok prod.:2004
Reżyser:Dawid Gebroe
Kraj prod.:USA
Obsada:Tracy Coogan, Graham Sibley, Tonya Cornelisse, David M. Wallace, Neal Jones
Autor recenzji:evilmg
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:7.6
Głosów:5
Inne oceny redakcji:

"...być z tobą na dobre i na złe, w bogactwie i w ubóstwie, w zdrowiu i w chorobie, by cię kochać i szanować póki śmierć nas nie rozdzieli..."

Denise i Danny, świeżo upieczona para młoda, wybierają się na swój miesiąc miodowy. Na miejsce swej podróży poślubnej wybierają dom jej wuja, położony w pobliżu morza. Pewnego słonecznego dnia, w czasie błogiego wypoczynku na plaży Danny zostaje zaatakowany przez zombie, który wymiotuje wprost w usta przerażonego młodziana. Wezwany przez zrozpaczoną Denise lekarz stwierdza zgon, jednakże po pewnym czasie Danny nagle się przebudza i po jednodniowym okresie obserwacji w szpitalu zostaje wypisany do domu. Jak się okazuje, Danny został zainfekowany przez nieumarłego i od chwili swego cudownego zmartwychwstania odczuwa niekontrolowany głód ludzkiego mięsa.

Scenariusz został częściowo oparty na prawdziwej historii jaka przydarzyła się szwagrowi reżysera, który miał śmiertelny wypadek w czasie surfowania. Podobnie jak filmowy Danny, był on świeżo po ślubie.

Czy z połączenia komedii, romansu oraz horroru może wyjść ciekawy film? Jak się okazuje - może, czego doskonałym przykładem jest właśnie "Zombie Honeymoon". Aktorzy zostali idealnie dobrani do swych ról, co widać już po kilkunastu minutach. Jest to niezwykle ważne w filmie, w którym akcja koncentruje się na parze bohaterów, oraz na relacjach jakie między nimi panują. To właśnie na nich spoczywa cały ciężar fabuły i ze swego zadania wywiązują się naprawdę wyśmienicie. Wszelkie pozostałe postacie i wydarzenia zostają zepchnięte na drugi plan i pełnią jedynie funkcję pomocniczą. Pochwały należą się również reżyserowi za doskonałe ukazanie stopniowego procesu przeistaczania się Danny'ego w bezdusznego zombiaka. Jak przystało na film z "zombie" w tytule, ujrzymy tu dość sporą ilość krwi i mięsa. Wszelkie brutalne sceny są dziełem nieumarłego pana młodego niezdolnego do przerwania swej żądzy krwi. Krew krwią, flaki flakami, jednak przede wszystkim jest to historia dwóch zakochanych, pragnących pozostać ze sobą tak długo jak to tylko możliwe, nie zważając na wszelkie przeciwności losu. Co wrażliwsze dziewczęta z pewnością uronią łezkę przeżywając dramat filmowych bohaterów.

Jak na film niskobudżetowy "Zombie Honeymoon" wypada naprawdę bardzo dobrze. Zachęcam do obejrzenia tego filmu, dla wielu urastającego do rangi współczesnej, mrocznej wersji "Romea i Julii".

Screeny

HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON HO, ZOMBIE HONEYMOON

Zaloguj się aby móc oddać swój głos na film.
Plusy:

+ para głównych bohaterów
+ emocjonująca końcówka
+ scenariusz
+ reżyseria
+ odrobina czarnego humoru

Minusy:

- dość "ociężały" początek
- bardziej dramat niż komedia czy horror

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj: Forum HO

Ciekawostki:

Zobacz ciekawostki do filmu

Horror Online 2003-2015 wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie fragmentów lub całości opracowań, wykorzystywanie ich w publikacjach bez zgody twórców strony ZABRONIONE!!!

- - - -