Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:MIST, THE

MIST, THE

Mgła

Rok prod.:2007
Reżyser:Frank Darabont
Kraj prod.:
Obsada:Thomas Jane,, Marcia Gay Harden,, Laurie Holden,, Andre Braugher,
Autor recenzji:
Ocena autora:8
Ocena użytkowników:6.44
Głosów:39
Inne oceny redakcji:
Adach - 6
mihaugal - 3
Skaraś - 7

- Nie jest to pierwsze spotkanie Williama Sadlera z "Mgłą". Odtwarzał rolę Davida Draytona w wersji audio opowiadania.

- Film powstawał w Nowym Orleanie oraz Shreveport w stanie Luizjana w USA.

- Aby zdążyć na czas ze zdjęciami do filmu, producenci i reżyser Frank Darabont zatrudnili ekipę kamerzystów ze "Świata gliniarzy" (2002). Ekipa ta nauczyła się bardzo szybko przemieszczać ze względu na bardzo napięte grafiki produkcji telewizyjnych. Dodatkowo, aby zdążyć na czas, powstały dwie ekipy kamerzystów.

- Polski dystrybutor Kino Świat, skrócił czas trwania filmu poprzez usunięcie ok. 20 minut.

- Kiedy grupa ludzi wybrała się do apteki obok, widzimy Davida, który bierze obiecany komiks dla syna. Ten komiks to "Hellboy"

- W scenie, gdy mężczyzna wpada na półkę z książkami i przewraca ją możemy ujrzeć spadające książki Stephena Kinga.

- W pierwszej scenie filmu Dave Drayton maluje plakat 'Mrocznej Wieży'. Na malowidle znajduje się główny bohater tej sagi, Roland.

- Na początku filmu, na ścianie w pokoju Davida możemy zobaczyć plakat z filmu "Coś" z 1982 roku ("John Carpenter`s The Thing") oraz rysunek Rolanda z "Mrocznej Wieży".

- Pojazd CMP (głównego dystrybutora energii w Maine) ukazany na początku filmu nie powinien być pomarańczowy tylko biały.

- Frank Darabont, reżyser filmu zgodził się zrealizować adaptację opowiadania S. Kinga dla wytworni Dimension pod jedynym warunkiem. Pozwolą zachować mu scenariuszowe zakończenie, zupełnie inne niż w opowiadaniu.

- Reżyser filmu początkowo planował realizację „Mgły” z czarno-białym zdjęciami. Czarno-biała wersja filmu znajduje się na dwupłytowym wydaniu dvd.

- Apteka znajdująca się obok hipermarkety nosi nazwę „King's Pharmacy”, co można potraktować jako aluzję do epizodycznej roli Stephena Kinga jako aptekarza z horroru „Thinner” (1996), będącego adaptacją jego książki.

- Reżyser filmu chciał by jedną z drugoplanowych ról zagrał Stephen King, ten jednak odmówił. Rolę przewidzianą dla pisarza zagrał ostatecznie Brian Libby.

- Realizacja zdjęć na planie trwała 37 dni.

- W scenie rozrywającej się w aptece F. Darabont zaproponował Thomasowi Jane, aktorowi odtwarzającemu postać Davida Draytona, by ten wziął do ręki komiks "The Punisher: War Journal". Jane trzy lata wcześniej zagrał w ekranizacji tego komiksu, „The Punisher” (2004), lecz film okazał się kasową klapą i Jane nie wspomniał go najlepiej. Dlatego zamiast komiksu „Punishera”, Jane trzyma w ręku komiks „Hellboya”, w którego adaptacji zagrał przyjaciel aktora, Ron Perlman.

- „Mgła” jest pierwszym filmem Franka Darabonta nakręcony w czasach współczesnych ( z wyjątkiem sceny otwierającej i zamykającej „Zieloną Milę” (1999).

- Stephen King powiedział, że był autentycznie przerażony, ogladjąc tę adaptację swego opowiadania. Frank Darabont opisywał, że wyznanie pisarza było dla niego najszczęśliwszym momentem w jego życiu.