Top

Menu Zaloguj się (dla użytkowników forum)Poster:HILLS HAVE EYES

HILLS HAVE EYES

Wzgórza Mają Oczy

Rok prod.:1977
Reżyser:Wes Craven
Kraj prod.:
Obsada:Susan Lanier, Robert Houston, Martin Speer, Dee Wallace, Michael Berryman
Autor recenzji:
Ocena autora:4
Ocena użytkowników:6.48
Głosów:23
Inne oceny redakcji:
GrzEGOrz - 7
Flaco - 3
Drachu - 2
Ash J. Williams - 6

- Hasła reklamowe: „Szczęśliwi umrą pierwsi...”, “Miła, amerykańska rodzina. Nie chcieli zabijać. Ale nie chcieli zginąć.”, „Spalili ojca, zabili matkę, zgwałcili siostrę!”.

- W jednej ze scen widać plakat z filmu “Szczęki” (Jaws)

- Producent Peter Locke, pojawia się w filmie dwukrotnie jako Mercury, najpierw w garażu Freda, potem komunikuje się z Marsem i Pluti używając radia USAF.

- Martwy pies wykorzystany jako zarżnięta “Piękna” (Beauty), nie był, jak przypuszczali początkowo aktorzy, gumową lalką, lecz autentycznymi zwłokami psa, którego Wes Craven kupił od miejscowego szeryfa.

- Początkowo film został oznaczony w Stanach X-em, co groziło mu dystrybucją jedynie wśród filmów porno i nie dopuszczeniem do ogólnego obiegu. Wes Craven pociął film, by zapewnić mu łagodniejszą kategorię. Niestety, nie zachowały się wersje reżyserskie.

- Film jest oparty na legedzie Sawneya Beane i jego rodziny (żony, ośmiu synów i sześciu córek), małego klanu, który zamieszkiwał wzgórza East Lothian County w Szkocji, niedaleko Edynburga. Porwali, torturowali i wreszcie zjedli kilku podróżnych w XIV wieku. Zostali ujęci z rozkazu króla Jamesa, osądzeni, uznani za niepoczytalnych i zabici bez procesu.

- Wiele z rekwizytów należących do rodziny morderców pochodziła z wcześniejszego projektu Roberta A. Burnsa – Texas Chainsaw Massacre (1977).

Recenzja:

Przeczytaj recenzję filmu

Na forum:

Podyskutuj o filmie tutaj:
Forum HO